Райнер Марія Рільке цікаві факти

Райнер Марія Рільке цікаві факти з життя відомого поета-модерніста ви дізнаєтеся в цій статті.

Райнер Марія Рільке цікаві факти

Райнер Марія Рільке народився 4 грудня 1875 року в Празі. Австрійський поет, тому що в той час Чехія входила до складу Австро-Угорщини. Дитинство і юність провів у Празі, потім жив у Мюнхені, Берліні, Парижі, Швейцарії.

Перші вірші написав у 9 років.

Рільке складав вірші на декількох мовах — німецькій, французькій та навіть російській.

● До п’яти років мати одягала Рільке в дівочі сукні і грала з ним, як з дівчинкою.

● У 1926 році починається листування Рільке з Мариною Цвєтаєвою, яка дізналася його адресу від Бориса Пастернака, листування двох поетичних титанів, двох рівновеликих геніїв. Марина закидає його листами, Рільке ж відповідає ухильно, іноді затримуючись з відповіддю. Цвєтаєва ображається, їй здається, що Рільке хоче дати їй зрозуміти: це листування йому в тягар.

Її боляче зачепили рядки поета про самотність як про жорстоку, але необхідну умову всякої творчості. Їй почулося в його словах відсторонення, делікатне прохання про спокій. Марина не усвідомлювала, що за цією фразою було не що інше як втома, виснаження смертельно хворої людини. У Рільке була лейкемія, про яку він ще не знав, але вже відчував у собі якусь приховану недугу: дивну скутість в рухах, розлади зі своїм тілом, якого раніше не відчував.

● Своїми улюбленими книгами називав Біблію і твори Єнса Петера Якобсена

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: Цікаві факти про відомих людей

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *