Розповідь про Афганістан

Розповідь про Афганістан Ви знайдете в цій статті. Вона допоможе підготуватися до уроку і дізнатися багато цікавого і корисного.

Розповідь про Афганістан

Афганістан — це держава, розташована в Південно-Західній частині Азії. Назва держави походить від імені авга — легендарного предка місцевого населення. Афганістан знаходиться на роздоріжжі між Сходом і Заходом і є давнім центром торгівлі і міграції.

Держава межує на сході і півдні з Пакистаном, на заході з Іраном, на півночі з Узбекистаном, Туркменістаном і Таджикистаном, на північному сході з Індією і Китаєм.

Площа Афганістану — 652 864 км².

Чисельність населення Афганістану — 33,332,025 чоловік

Столиця Афганістану — Кабул

Великі міста Афганістану — Кабул, Кандагар, Герат, Мазарі-Шаріф, Кундуз, Джелалабад

Форма правління Афганістану — Ісламська республіка, главою якої є президент.

Рельєф і копалини Афганістану

Афганістан зайняв східно-північну частину Іранського нагір’я і включає в себе міжгірські долини і гірські хребти. Східні області країни перетинають з південного заходу на північний схід масивні високі хребти Гіндукушу з висотою більше 4000 м, а в межах Ваханского хребта — більше 6000 м. У цій точці розташувалася найвища точка країни на кордоні з державою Пакистан — гора Наушак. У деяких гірських районах спостерігається сучасне заледеніння.

На заході країни і на південному заході розташувалися більш низькі гірські хребти. Серед них виділяють 2 головних — Сіахкок і Сафедхок. Серед рівнин найбільшою є Бактрійськая рівнина. Рівнини поменше розташовані в передгір’ях Паропаміза і Гіндукушу. У південно-східних районах країни лежить слаборозчленовані плоскогір’я.

На території Афганістану зосередилася велика кількість корисних копалин. Але через військові дій розробка їх розробка припинена або обмежена. У надрах держави знайшли нафту, кам’яне вугілля, природний газ, кам’яну сіль, мідні залізні, берилієві, марганцеві, свинцево-цинкові, олов’яні руди, лазурит, золото, мармур, тальк, граніт, базальт, доломіт, гіпс, вапняк, каолін, азбест, слюду, смарагди, аметисти, яшма.

Клімат Афганістану

На території держави переважає континентальний, субтропічний, сухий клімат. Середня температура січня на рівнинах 0 ° — 8 ° C. Середня температура липня місяця на рівнинах складає 24-32 ° С. Максимальна температура + 45 ° C.

Середня кількість опадів, які випадають за рік невелика — на рівнинах випадає близько 200 мм, а в горах близько 800 мм. Дощовий сезон триває з жовтня по квітень. Місцями дощі не випадають.

Водні ресурси Афганістану

Великі річки Афганістану — Кабул, Пянджа, Гільменд, Геріруд, Амудар’я.

Озер в країні мало. Найбільші озера — Банди-Амір, Сарикуль і Шива. Деякі озера, а саме цебто-Тунде, Сабарі і Намаксар в спеку пересихають.

Пам’ятки Афганістану

У списку популярних пам’яток Афганістану перебувають — Музей Джихаду, Палац Дарул-Аман (Будинок Миру), Національний музей Афганістану, Палац Тадж-Бек (Великої Корони), Мечеть Джума Масджид, Гора Ношак, Сади Бабура, Мінарет Джам, Багатовікова Цитадель Герата.

Сподіваємося, що Вам допомогла розповідь про Афганістан в підготовці до занять. А своє повідомлення про Афганістан Ви можете залишити через форму коментарів.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: Географія

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *