Розповідь про дельфіна

Повідомлення про дельфінів на українській мові може бути використане учнями при підготовці до уроку. Інформація про дельфіна може бути доповнена цікавими фактами.

Розповідь про дельфіна для дітей

Дельфіни — це морські ссавці  підряду зубастих з ряду китоподібних. Дельфіни родичі китів і косаток. Ця група тварин налічує близько 40 видів. Дельфіни відрізняються від риб: вони дихають легенями, мають не луску, а шкіру, у них є зуби, вони народжують живих дитинчат, і цілий рік годують їх своїм молоком.

Живуть дельфіни в морях і океанах. Зазвичай, дельфіни живуть у прибережній зоні, де вода багата їжею і добре прогрівається. Є види, які віддають перевагу великим глибинам і холодним морям. Але є види, які живуть в прісній воді великих річок.

Дельфіни дуже добре орієнтуються у воді, в цьому їм допомагає ехолокація. Спілкуючись між собою вони видають звуки, схожі на свист, нявкання, клацання, гавкіт.  Дельфіни вміють узгоджувати свої дії при полюванні на велику зграю риб або при захисті від ворога. Дельфіни допомагають один одному в разі небезпеки, вони здатні, якщо є необхідність, підняти своїх поранених товаришів на поверхню води, що б ті могли дихати. Були випадки, коли дельфіни таким чином рятували життя людині.

Всі види дельфінів живуть групами від 10 до 150 особин. У кожного дельфіна є своє ім’я (на мові дельфінів).

У них добре розвинений вестибулярний апарат, що дозволяє їм робити складні перекиди і повороти в воді і над нею.

Розмножуються дельфіни круглий рік. Вагітність триває 10-18 місяців. Дитинчата дельфінів народжуються настільки добре розвиненими, що з перших же секунд життя самостійно пливуть за матір’ю.

Що їдять дельфіни? Харчуються дельфіни виключно рибою. Вони віддають перевагу дрібній і середній рибі — анчоуси, сардина.

Тривалість життя дельфінів — 30-40 років.

Вороги дельфінів — акули, касатки, людина.

Дельфіни — наші друзі. Вони допомагають лікувати людей, особливо дітей. Є навіть такий метод лікування — дельфінотерапія. Існують військові дельфіни, вони допомагають виявляти міни і підводні човни, рятують потопаючих моряків.

У дельфінаріях можна побачити дуже цікаві вистави за участю дельфінів: вони вистрибують на сушу, ловлять носом і хвостом предмети, пірнають, «злітають над водою», катають на собі людей, «співають» і навіть малюють на прохання людини.

Сподіваємося, викладена інформація про дельфіна допомогла Вам. А власну розповідь про дельфінів Ви можете залишати через форму коментарів.

© dovidka.biz.ua 2017

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: Зоологія

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *