Розповідь про гепарда

Повідомлення про гепарда на українській мові може бути використане учнями при підготовці до уроку. Інформація про гепарда може бути доповнена цікавими фактами.

Розповідь про гепарда

Гепард — граціозна, швидка і мускулиста хижа тварина. Вчені відносять гепардів до сімейства котячих.

У гонитві за здобиччю може розвивати швидкість до 110 км / год і розганятися до 65 км / год за 2 секунди. Але бігає він тільки на короткі відстані. Ривок, величезна швидкість і обід вже спійманий.

Опис гепарда

У цього хижака невелика обтічна голова, невеликі притиснуті до голови вуха. Кігті, на відміну від лева, тигра або кішки, практично не прибираються в подушечки пальців. Це забезпечує хороше зчеплення лапи з поверхнею, звір не ковзає і тому може розвинути таку швидкість. Під час погоні хижак може переміщатися 7 метровими стрибками.
Довгий хвіст використовується як кермо і стабілізатор при різких стрибках і поворотах.

Ця велика кішка може важити до 60 кг, а довжина від носа до кінчика хвоста складає близько 2 м. Шерсть густа, нагадує покриви гладкошерстной собаки. Колір — світло-жовтий з коричневими і чорними плямами. На морді навколо очей характерні темні стрілки.
У пари народжується зазвичай від 2 до 6 малюків. Вони залишаються з матір’ю до дворічного віку.

Вчені виділяють 2 види гепардів:

  • Африканський — живуть по всій території Африканського континенту.
  • Азіатський — знаходиться на межі повного зникнення. Мешкає в малонаселених областях Ірану.

За зовнішнім виглядом азіатський підвид мало відрізняється від свого африканського родича. Трохи коротше шия, масивніше ноги, товстіша шкура.

У середні століття багаті африканські і азіатські правителі використовували швидких хижаків для полювання. Вони легко піддавалися дресируванню і утримували спійману здобич, як собаки, до приходу господаря.
Гепард — це ласкава, неагресивна по відношенню до людей тварина. На сьогоднішній день немає жодного випадку нападу цього хижака на людину.

Гепард — рідкісна хижа тварина, яке знаходиться на межі вимирання. Тому гепарда можна побачити на сторінках Міжнародної Червоної книги.

Сподіваємося, викладена інформація про гепарда допомогла Вам. А власну розповідь про гепарда Ви можете залишати через форму коментарів.

© dovidka.biz.ua 2017

Автор: Гнатюк У рубриці: Зоологія

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *