Розповідь про гієну

Повідомлення про гієну може бути використане при підготовці до уроку. Розповідь про гієну для дітей може бути доповнена цікавими фактами.

Розповідь про гієну

Гієни — хижі ссавці, що ведуть переважно нічний спосіб життя.

Живуть в Африці і Західній і Південній Азії в савані і рідкісних лісах. В даний час відомо всього чотири види гієн.

Опис гієни

За зовнішнім виглядом вони нагадують собак. Це досить великі тварини, довжина тіла яких разом з хвостом може досягати 190 см. Максимальна вага гієни не більш 80 кг. Тіло гієни потужне і мускулисте, значно розширене в грудному відділі.
Лапи сильні, трохи криві, задні коротше і сильніше передніх. На лапах по чотири пальці.

Характерною ознакою гієни є масивна, товста голова з короткою потовщеною мордою. Вуха великі, трохи загострені на кінцях. Шия у тварин досить коротка і широка. Потужні щелепи і великі зуби дозволяють дробити найтовстіші кістки жертви.

Кудлата шерсть гієн, пофарбована в жовтувато-сірі або бурі кольори. Підшерсток розвинений слабо або відсутній. На шиї і на хребті майже по всій спині шерсть довша і має вигляд гриви. Забарвлення хутра неоднорідне: часто шкура гієни покрита розмитими плямами або досить чіткими темними смугами, як по всьому тілу, так і тільки на лапах. Хвіст гієни досить короткий і кошлатий.

Скільки живе гієна? Тривалість життя гієн в природі 12-15 років, в зоопарку — близько 24 років.

Чим харчуються гієни?

Гієна харчується  в основному падлом. Часто доїдає голий скелет антилоп, зебр, буйволів, яких убили і обгризли інші тварини. Крім цього, гієна ловить будь-яку живність, з якою в змозі впоратися і яку може наздогнати, їсть комах, черепах, яйця птахів з гнізд, звитих на землі (на дерево залізти не може). Зуби гієни легко розгризають панцир великої черепахи або великі кістки тварин. Гієни охоче їдять багато видів соковитих рослин, але особливо люблять дині і кавуни.

Спосіб життя гієн

Гієни не утворюють зграй, живуть невеликими родинами. Вони складаються з самця, самки і декількох старших молодих гієн, які залишаються з батьками не менше року. Глава сім’ї — самець.

Протягом року самки можуть тричі народити дитинчат. За один раз народжується 2 -4 малюка, вони сліпі, і прозрівають приблизно через тиждень. У вихованні беруть участь обоє батьків.

Вороги гієн

Природних ворогів у гієн мало. Леви їх сильно не люблять і часто вбивають, причина цього невідома. В Африці гієни гинуть від ударів ніг страуса при спробі викрасти страусині яйця або пташенят. Так само на них можуть нападати крокодили і леопарди. Новонароджених гієн можуть вкрасти хижі птахи.

Сподіваємося, викладена інформація про гієн допомогла Вам. А свою доповідь про гієн Ви можете залишати через форму коментарів.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: Зоологія

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *