Розповідь про горобця

горобець Зоологія

Розповідь про горобця на українській мові може бути використане учнями при підготовці до уроку. Інформація про горобця може бути доповнена цікавими фактами.

Розповідь про горобців для дітей

Горобець – відомий птах, що живе поруч з людиною і будує гнізда поблизу нашого житла.

Опис горобця

Зовнішній вигляд горобця пам’ятає кожен. Важить горобець 23-35 грамів, а тіло може бути довжиною до 16 сантиметрів. Оперення у нього коричнево-буре зверху і білувате знизу. У самця, на відміну від самки, велика чорна пляма на підборідді, горлі та верхній частині грудей, а верх голови темно-сірий. У самки ж сірі голова і горло і бліда сіро-жовта смужка над оком.

Де живуть горобці?

Горобці поширені в Азії, в Європі, а ще в Африці, Малій Азії та Аравії. У минулому столітті їх завезли в різні країни і на численні острови, де птахи осіли до теперішнього часу. Горобців можна побачити і в селі, і в місті. А широке поширення пояснюється швидким розмноженням птахів.

Спосіб життя горобців

Горобець – сусід людини, цей птах прекрасно пристосовується до життя поруч з людьми. Тут він знаходить хороші умови для будівництва гнізд і багато корму, гніздиться окремими парами, іноді колоніями. Горобині гнізда можна зустріти в щілинах будівель, в норах в глинистих ярах, в дуплах дерев. Птах також може зайняти шпаківню і нору ластівки.

Розмноження горобців

У березні у птахів починається передшлюбний сезон з криками і бійками, а в квітні вони будують гнізда і відкладають яйця. Висиджують вони їх близько 13 днів. Пташенята харчуються комахами, після вилуплення вилітають з гнізда через 10 днів, тобто десь в кінці травня – початку червня. За літо з’являються два або три виводка. Пташенята іноді тисячами збиваються в зграю і годуються на полях.

Що їдять горобці?

Їжею служать в основному рослинні корми, а навесні частково комахи. У населених пунктах горобець підбирає насіння сільгосподарських культур, залишки продуктів, хлібні злаки, знаходить ягоди смородини, вишню, виноград, квіткові бруньки.

Горобець – сміливий, хитрий, іноді настирливий, а часом і злодійкуватий птах. Про горобців українці склали багато віршів, прислів’їв, приказок і прикмет.

Сподіваємося, викладена інформація про горобців допомогла Вам. А власне повідомлення про горобця Ви можете залишати через форму коментарів.

© dovidka.biz.ua 2017

Оцініть статтю
Додати коментар

  1. Ася

    Мене так все подобається але одне не подобається дуже багато написано а моєму брату треба написати про життя горобця. Щоб йому написати треба неділя щоб написати.
    Я дуже-дуже зла.
    🙁 🙁 🙁 🙁 🙁 🙁 🙁 🙁 🙁 🙁 🙁 🙁 🙁 🙁 🙁 🙁 🙁 🙁 🙁 🙁 🙁 🙁 🙁 🙁 🙁 🙁 🙁 🙁 🙁 🙁 🙁 🙁 🙁 🙁 🙁 🙁 🙁 🙁 🙁 🙁 🙁 🙁 🙁 🙁 🙁 🙁 🙁 🙁 🙁 🙁 🙁 🙁 🙁 🙁 🙁 🙁 🙁 🙁 🙁 🙁 🙁 🙁 🙁 🙁 🙁 🙁 🙁 🙁 🙁 🙁 🙁 🙁 🙁 🙁 🙁 ((({{{(((((((((((((((((((((((((([[(((((((((((()(((((

    Відповіcти
  2. света

    а ти знайди те шо треба и скажи братови щоб вин переписав

    Відповіcти
  3. Альбіна

    Дякую за розповідь

    Відповіcти