Розповідь про Колізей

Розповідь про Колізей допоможе дізнатися як будували Колізей, і для чого він був створений. Повідомлення про Колізей в Стародавньому Римі ви можете доповнити цікавими фактами.

Повідомлення про Колізей

Колізей — один з головних символів Рима, що зберігся ще з часів стародавнього світу. Сьогодні Колізей — це напівзруйнована, старовинна пам’ятка, що привертає туристів своєю величчю і красою.

Будівництво Колізею

Щоб звести Колізей, не знадобилося багато часу. В цілому на будівництво пішло 9 років, і було задіяно більше 100 тисяч рабів. Їх завезли з Юдеї в Рим. Для того, щоб будівля виглядало велично і помпезно були запрошені архітектори, будівельники, інженери, скульптури з усіх куточків світу.

Його зводили три правителя — імператор Веспасіан не дожив лише рік до закінчення будівництва, імператор Тит, його син, другий син. Але і він незабаром помер, тому Доміціан (другий син Веспасіана) добудував цю споруду, добудувавши до нього один ярус для жінок, рабів і бідних людей.

Незважаючи на те, що роботи дуже швидко завершилися, його не даремно називають дивом не тільки стародавнього, але і сучасного світу. Колізей використовували більше 500 років і він непогано зберігся до сьогоднішніх днів.

Зовнішній вигляд Колізею

Опис Колізею дозволить більше дізнатися про його зовнішнього вигляд. Стародавні історики стверджують, що в ньому одночасно могло перебувати більше 70 тис. глядачів. А от сучасні дослідники говорять, що в ньому могло розміститися не більш 50 тис. чоловік. Спочатку архітектурний шедевр мав 3 поверхи, висота стін — 50 м, довжина арени- 86 м, ширина — 54 м. Колізей звели в формі еліпса з ареною, оточеною трибунами з усіх боків.

Стіни були зроблені з мармурових або кам’яних блоків вапняного туфу. Його привозили з міста Тіволі. Під час зведення внутрішніх стін застосовували також туф і цегла. Блоки стін були з’єднані сталевими тросами.

При будівництві пам’ятника архітектури вперше в Італії було задіяно рішення, яке в наші дні застосовують для зведення спортивних арен — передбачалося 80 входів / виходів. Для членів вищої аристократії призначалися 4 входи, а всі інші для звичайного глядача. Вони потрапляли в Колізей з нижнього ярусу, арки якого були помічені латинськими цифрами. Після чого сходи вели нагору.

Навколо арени розташувалися ряди для глядачів з кам’яними лавами. Нижній ряд був призначений для імператора, з південного і північного боку арени були місця для членів імператорської родини. У цій частині Колізею могли розташовуватися і сенатори. Ця частина зорових рядів відокремлювалася від арени високим парапетом.

Над місцем імператора було ще 3 поверхи. Тут могли розташовуватися:

  • Особи, що представляють міську знать і стан вершників
  • Особи, які мають римське громадянство

На останньому поверсі могли перебувати люди нижчого стану

Що відбувалося в Колізеї?

Що ж показували на арені величного Колізею? Тут відбувалися цькування тварин, гладіаторські бої і морські битви. Для морської битви спеціальна система заповнювала кімнати з площею в 6 акрів водою, і влаштовувалися військово-морські битви. Цікаво, що в боях могли брати участь і галери.

Колізей був для римлян і гостей Рима якимось розважальним центром аж до 405 року. Імператор Гонорій, який сповідував християнство, заборонив усі бої, цькування звірів і морські битви.

Крах Колізею почався з моменту падіння Римської імперії. Папа Павло II і кардинал Ріаріо разом з іншими священиками брали з Колізею камені для будівництва особистих палаців. А папа Климент IX взагалі перетворив амфітеатр в завод, де добувалася селітра.

Сьогодні в амфітеатрі тривають реставраційні роботи.

Сподіваємося, що Вам допомогла розповідь про Колізей в підготовці до занять, і Ви дізналися багато корисного про цю країну. А своє повідомлення про Колізей Ви можете залишити через форму коментарів.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: Географія

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *