Розповідь про крокодила

Повідомлення про крокодила на українській мові може бути використане учнями при підготовці до уроку. Інформація про крокодила може бути доповнена цікавими фактами.

Розповідь про крокодила

Крокодил — напівводна хижа тварина, що належить до класу «Плазуни». Ці рептилії небезпечні і можуть напасти на людину. У сучасному світі існує велика кількість крокодилів.

Довжина крокодила може досягати 8 метрів, а вага доходити до однієї тонни!

Опис крокодила

Звичайна довжина крокодилів варіюється від 2 до 5 метрів в залежності від виду, хоча зустрічаються і дуже великі тварини. В основному, крокодили знаходяться у воді, відпочиваючи або полюючи. Спосіб життя рептилій вплинув на їх зовнішній вигляд: приплюснутий, плоский тулуб, плоска голова, короткі ноги і потужний, рухливий хвіст, який крокодили використовують при русі у воді.

Характерною особливістю крокодилів є найсильніші у тварин щелепи і велика кількість зубів (60 і більше). При цьому нові зуби у рептилій можуть з’являтися приблизно три тисячі разів за всю їх життя. Цікаво, що зуби у крокодилів порожнисті, порожні всередині, а нові зуби ростуть всередині старих.

Високий рівень організації рептилій, підтверджується і більш досконалою порівняно в іншими плазунами кровоносною системою. Серце крокодила має чотири камери, два шлуночка і два передсердя.

Крокодили — холоднокровні тварини, тобто температура їх тіла повністю залежить від температури навколишнього середовища. Саме тому рептилії люблять теплий клімат, а надто низькі (нижче 20 ° C) і занадто високі (38 ° C) температури для них смертельні. В таких умовах крокодил просто не виживе.

Скільки років живуть крокодили?

Крокодили — довгожителі, вони можуть дожити до 100 років. Сприяє цьому і те, що у тварин немає природних ворогів в природі.
Ще однією особливістю крокодилів є те, що вони ростуть протягом всього життя.

Де живуть крокодили?

Крокодили люблять теплий клімат і теплу воду. Вони зустрічаються в Центральній і Південній Америці, Австралії, Африці, біля Філіппінських островів, Балі, Індії, Японії, Малайзії, США та інших країн. Зазвичай неподалік від місця проживання крокодилів є тропічний ліс.
Більшість крокодилів живуть в прісній воді, хоча деякі можуть переносити солону воду (наприклад, нільський крокодил).

Спосіб життя крокодилів

Велику частину часу крокодил проводить у воді, періодично вибираючись на сушу, щоб погрітися на сонці. Як правило, крокодили полюють вночі, а їх раціон складає риба. Втім, крокодил може нападати на інших тварин, з якими він в змозі впоратися.

Сподіваємося, викладена інформація про крокодила допомогла Вам. А власну розповідь про крокодила Ви можете залишати через форму коментарів.

© dovidka.biz.ua 2017

Автор: Гнатюк У рубриці: Зоологія

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *