Розповідь про леопарда

Повідомлення про леопарда на українській мові може бути використане учнями при підготовці до уроку. Інформація про леопарда може бути доповнена цікавими фактами.

Розповідь про леопарда для дітей

Леопард — це велика хижа кішка. Знаходиться в спорідненості з левами, тиграми і ягуарами.

Опис леопарда

Велика і мускулиста кішка, граціозна. У леопарда невелика голова, круглі вушка і дуже довгий хвіст.
Довжина тіла леопарда в середньому 160 см (без хвоста), висота — 65 см, вага — 65-75 кг. Самці більші за самок.

Шкура тварини гладка, красиво розфарбована: на жовтому тлі густо розкидані темні кільця.

Де і як живуть леопарди?

Леопарди мільйони років тому з’явилися в Азії, звідти вони поширилися в Африку. А Африці їх досить багато, навіть періодично дозволяється полювання на них. А ось в Азії залишилося не більше 100 цих хижих кішок. Ці тварини занесені до Червоної книги.

Леопарди здатні вижити і в лісі, і в горах, і в степу, і в пустелі. Природа дала їм відмінний зір і гострий слух. Пересуваються вони абсолютно безшумно. На коротких дистанціях розвивають величезну швидкість до 70 км /год. Робить гігантські стрибки: в довжину до 10 метрів, у висоту до 5 метрів. Добре лазять по деревах, але плавають погано.

Що їдять леопарди?

Леопард — нічний хижак. Він блискавично нападає із засідки і перегризає жертві горло. Полює на антилоп, оленів, косуль, кабанів, козлів, мавп, зайців, гризунів. Може з’їсти черепаху, жабу або птицю. Ловить рибу в воді лапою, як ведмідь. Частину великої здобичі з’їдає, а залишки затягує на дерево або ховає в скельних печерах.

У природі ворогів у сильного і швидкого леопарда майже немає. Він може зчепитися за здобич з левом або тигром, тікає від зграї гієн. Найголовніший його ворог — людина.

Середня тривалість життя леопардів 12-15 років. У зоопарку доживає до 20 років.

Розмноження леопардів

Леопард — одиночний звір. Він позначає свою територію сечею і жорстоко переслідує інших леопардів, якщо вони порушують встановлені межі. Ці тварини живуть разом тільки в період спарювання.
Самка може мати дитинчат в будь-який час року. Після тримісячної вагітності у неї народжується від 2 до 4 сліпих, безпорадних кошенят. Тоді самець йде, але недалеко. Ще якийсь час він живе поблизу, в разі небезпеки захищаючи самку з кошенятами.
Мати годує дитинчат молоком до 3-4 місяців, а потім поступово починає привчати до м’яса. Молодняк знаходиться під опікою матері до двох років, а потім йде жити окремо.

Цікаві факти про леопарда

У леопарда дуже сильні м’язи. Він здатний вбити навіть буйвола. Спокійно переносить на великі відстані туші своїх жертв, які в 2-3 рази важче його самого.

Пантера — це теж леопард, але з абсолютно чорною шкурою. Тільки на дуже яскравому світлі  можна розгледіти сліди леопардових плям.

Цікаво, що у плямистої самки леопарда можуть народитися чорні дитинчата, а ось у пантери ніколи не буває плямистих кошенят.

У природі не зустрічаються леопарди з однаковим розташуванням плям на шкірі. Забарвлення кожного унікальне, як відбитки пальців.

Сподіваємося, викладена інформація про леопарда допомогла Вам. А власну розповідь про леопардів Ви можете залишати через форму коментарів.

© dovidka.biz.ua 2017

Автор: Гнатюк У рубриці: Зоологія

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *