Розповідь про мишей

Повідомлення про мишей на українській мові може бути використане учнями при підготовці до уроку. Розповідь про мишей може бути доповнена цікавими фактами.

Розповідь про мишу для дітей

Миші — представники загону гризунів. Це найчисленніший загін серед ссавців. Майже чверть всіх видів гризунів — миші та щури.

Всього існує близько 100 родів і більше 400 видів мишей і не менше 60 видів щурів. Деякі види мишей і щурів відносяться до синантропних тварин, тобто до таких видів тварин, життя яких пов’язане з людиною і її будинком.

Миші зустрічаються у всіх частинах світу, крім Антарктиди. Найбільше їх в Африці, тропічній та субтропічній Азії.

На території України поширені три види мишей: хатня, польова і курганцева.

Чим щури відрізняються від мишей?

Щури і миші є представниками одного сімейства, але належать до різних родів. Вони не схрещуються між собою, і у них різна кількість хромосом. Ось їх відмінності:

  • щури набагато більше мишей (довжина тіла миші 10-15 см, вага — 25-30 г, а пацюк може досягати розмірів до 40 см без хвоста;
  • щурячий хвіст — довший, потужний і майже голий;
  • очі у щурів маленькі, а вуха притиснуті до голови;
  • у щурів жорстка шерсть.

Особливості будови мишей. Спосіб життя мишей

Будова тіла мишей прямо пов’язана з їх способом життя. Так як вони живуть в норах, то їх кінцівки пристосовані до риття. Головна відмінна риса гризунів — дві пари великих різців на верхній і нижній щелепах. Вони постійно ростуть — до 1 мм на добу і дуже гострі, тому що звірята їх сточують. Великі очі і вуха дозволяють добре орієнтуватися в нічний час — період, коли вони найбільш активні.

Що їдять миші? У їжі вони невибагливі і практично всеїдні, хоча надають перевагу рослинній їжі. Легко переносять несприятливі умови.

Тривалість життя мишей — 2-3 роки.

Представники мишачих живуть великими сім’ями. Разом вони заготовляють їжу, облаштовують житло, виходжують потомство. Миші швидко розмножуються — самочка народжує 5-9 дитинчат кілька разів на рік.

Миші і людина

Ці гризуни є переносниками хвороб. Збиток від діяльності мишей величезний. Особливо шкідливі полівки і хатні миші. Протягом літа одна полівка може з’їсти до 3 кг зерна і 7 кг зелені. Будинкові миші перегризають ізоляцію електричних кабелів, псують меблі і книги.

Але є одна сфера, в якій миші незамінні і корисні, — це наукові лабораторії, де на них ставлять досліди. 80% генів цих гризунів є аналогами генів людини, тому на них і проводять досліди. З їх допомогою було зроблено багато відкриттів у фармакології, фізіології, медицині, генетиці та інших науках.

Цікаві факти про мишей

  • Слони не бояться мишей, їх турбують їх швидкі рухи.
  • Існує смугаста миша. На її спині чергуються жовті й коричневі смужки на спині.
  • Тако є бананова. Цей звір добре лазить по чагарниках і будує сферичні гнізда.
  • Африканська карликова миша — найменший гризун на планеті. Її розміри — 3-8 см в довжину, вага — 3-12 м
  • Вважається, що інтелект у щурів вище, ніж у інших гризунів. Навіть ручні миші піддаються дресируванню і виконують нескладні трюки з паличками, кубиками і кільцями.

Сподіваємося, викладена інформація про мишей допомогла Вам. А власне повідомлення про польову мишу Ви можете залишати через форму коментарів.

© dovidka.biz.ua 2017

Автор: Гнатюк У рубриці: Зоологія

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *