Розповідь про символи України

Розповідь про символ України повідомить які є державні символи України.

Розповідь про символи України

Народними символами України є одяг, предмети, рослини й тварини. Прийшли вони до нас з пісенної народної творчості, легенд, традицій. Образи рослин та тварин є окрасою вишивок, гончарного посуду, розпису писанок та ікон тощо.

Розповідь про народні символи України

Вишиванка, вінок та рушник є сакральним одягом українців. Вишиванка символізує красу, здоров’я, щасливу долю.

Вінок символізує долю, життєву силу, довершеність. Вінок зазвичай плели молоді дівчата з польових квітів на Івана Купала. Цей обряд віщував дівочу долю.

Рушник – символ довгої життєвої дороги. З хлібом-сіллю на рушничку зустрічають дорогих гостей, він бережно огортає образ, його стелять на добру долю молодим на весіллі.

Писанка – символ життя та безсмертя, пробудження добра. Створення писанок – давнє народне мистецтво українців. Кожен орнамент несе певне значення. Гарні писанки прикрашають великодні кошики.

Калина – символ життя та крові, материнства, рідного дому. З неї робили колиски для немовлят, вишивали на весільному рушнику. Восени та взимку червоні грона є нагадуванням про краплі крові, пролитої борцями за незалежність.

Барвінок є символом невмирущого кохання. Ним здавна прикрашають весільний віночок та коровай.

Верба завжди символізувала добру душу, царство світла та вдячність. Верба не дає соковитих плодів, тому наші предки вважали її кінцем поганого роду.

Вишня – світове дерево життя українців. У давнину по пишному вишневому цвітові дівчата загадували долю. У грудні дівчата ставили гілочки у воду. Їхній квіт на Різдво віщував швидкий шлюб.

Лелека – символ продовження роду, злагоди в родині. Його назвали на честь божества добра і кохання. Тому в давнину вважалося, що лелека мостить гніздо на подвір’ї тільки добрих людей.

Журавель – символ туги за рідною домівкою.

Розповідь про державні символи України

До державних символів України відносять герб Тризуб, гімн та прапор.

Герб — центральна геральдична фігура герба це Тризуб Володимира І Святого, Великого князя Київського, володаря Русі.

Гімн — пісня «Ще не вмерла України і Слава, і Воля»: слова Павла Чубинського, музика Михайла Вербицького.

Прапор — стяг із двох рівновеликих горизонтальних смуг синього і жовтого кольорів.

Отже, сподіваємось, що після прочитання даної статті Ви дізналися безліч нової та цікавої інформації, та усвідомили які є символи Україні.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: Цікаві факти про Україну

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *