Розповідь про Синевір

Розповідь про озеро Синевір на українській мові допоможе дізнатися багато цікавого про це природнє чудо.

Розповідь про Синевір

Легенда про утворення озера Синевір

Коли багатий граф дізнався, що його дочка і простий пастух полюбили один одного, то заборонив молодим людям зустрічатися, а коли вони його не послухали, велів вбити Вира. Слуги дочекалися слушної нагоди і скинули юнака зі скелі.

Коли Синь (а саме так прозвали дівчину завдяки її очам дивовижно синього кольору) почула про смерть коханого, вона примчала до місця трагедії, обхопила камінь руками і заплакала. Плакала вона так довго, що навколо неї утворилося озеро з кришталево чистою водою синього кольору. А камінь, біля якого вона проливала сльози, став островом, опинившись в центрі водойми.

Відтоді і називають озеро Синевір, а на його узбережжі в Карпатах люди встановили вирізьблені з дерева скульптури закоханої пари.

Існує повір’я, що закохані, які прибули сюди в день весілля, не розлучаться ніколи і любити один одного не перестануть.

Де знаходиться озеро Синевір?

Якщо подивитися на озеро Синевир (чи як його ще називають, Морське Око) з розташованої поруч вершини гори Озерної (1500 м), то водойма дійсно сильно нагадує прозоре синє око з зіницею (її роль виконує розташований в центрі озера маленький острівець) і густими пишними віями (озеро оточене чудовим лісом з хвойних і букових дерев).

Знаходиться Синевір на території Західної України в 153 км від Львова в південному напрямку і є найбільшим озером в українській частині Карпат. Синевір входить до складу однойменного національного парку, площею 40 тис. га, шість з яких відноситься до заповідної зони.

Флора заповідника надзвичайно багата: тут росте понад 900 видів рослин, 38 з яких занесені в Червону книгу України. Також тут чимало тварин — зоологи нарахували 236 видів, з них 22 рідкісних. А на відстані 8 км від озера навіть облаштований реабілітаційний центр для бурих ведмедів, де проживають звірі, які постраждали від рук людини.

Особливості озера Синевір

Утворилося найбільше озеро українських Карпат відносно недавно: близько 10 тис. років тому після сильного землетрусу в результаті якого гірські породи обрушилися і перегородили шлях річці, сформувавши, таким чином, дамбу і створивши западину, яку досить швидко заповнили швидкі струмки.
Знаходиться озеро Синевир на висоті 989 м над рівнем моря. Площа Морського Ока становить близько семи гектарів.

Максимальна глибина Синевір — 24 м.

Вода у водоймі чиста і прозора, дно проглядається без проблем. Підживлюють озеро чотири гірські річки і безліч підземних джерел. Вода тут не застоюється: в півсотні метрів від південно-східного узбережжя через схил гори пробивається і стікає вниз струмок озерної води, будучи притокою річки Терібль. Таким чином, Морське Око навіть під час численних опадів або танення снігів ніколи не виходить з берегів і не затоплює околиці.

Біля водойми є джерела з питною водою і струмки з гліцериновою — для вмивання. В озері водиться величезна кількість форелі. Ловити її не можна, але підгодовувати дозволяється.

Але вода в озері постійно холодна, тая як не встигає прогрітися. Навіть в літні місяці вночі і вранці тут досить прохолодно — від 5 до 8 градусів тепла. Середня температура липня 16,5 ° C (у січні ці показники становлять -5 ° C).

Місцевість тут не тільки надзвичайно красива, але і цілюща: чисте гірське повітря з людьми, що мають захворювання легенів, творить чудеса і здатне вилікувати навіть хворих на туберкульоз.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: Цікаві факти про Україну

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *