Розповідь про тигра

Повідомлення про тигра на українській мові може бути використане учнями при підготовці до уроку. Інформація про тигра може бути доповнена цікавими фактами.

Розповідь про тигра

Тигр — хижий ссавець з сімейства котячих.

Він є третім за величиною наземним хижаком, після білого і бурого ведмедів. Довжина його тіла може досягати більше трьох метрів, а маса — понад 300 кг. Довжина хвоста — близько 90 см. Самки, як правило, значно менше самців.

Вчені виділяють 9 підвидів тигра. Найбільшими з них є індійський (бенгальський) і амурський (уссурійський, сибірський) підвиди. Китайський тигр — найменший підвид.

Опис тигра

У тигра довге і гнучке тіло, округла голова, порівняно короткі ноги і довгий хвіст. Незважаючи на великі розміри рухи тигра легкі і граціозні.

Забарвлення у тигра своєрідне: на основному помаранчевому фоні розташовані чорні поперечні смуги. Таке забарвлення допомагає тигру залишатися непоміченим серед високої трави і чагарника, в яких він ховається під час полювання. До речі, визначити за забарвленням тигр перед вами або тигриця — не можна, а смугастий малюнок у кожної особини унікальний.

Де живуть тигри?

Ареал проживання тигра дуже широкий і включає території тропічних, субтропічних і в меншій мірі помірних широт азіатського континенту. Тигр зустрічається на півдні і північному сході Китаю, в Непалі, Таїланді, Бірмі, в Індостані, Індокитаї, Афганістані, на островах Балі та Ява, на Малаккському і Корейському півостровах, на Далекому Сході.

Як живуть тигри?

Тигр веде одиночний спосіб життя. Свої мисливські угіддя він позначає своєрідними знаками, роблячи кігтями відмітини на стовбурах дерев. На свою здобич тигр полює, ховаючись в густих заростях.

Варто відзначити, що тигр, на відміну від інших котячих, любить плавати і робить це заради задоволення. Часто в жарку погоду вони можуть годинами не вилазити з прохолодної води.

Що їсть тигр?

Тигр полює на косуль, оленів, кабанів, кабаргу і ізюбря, а також не пропускає будь-яку іншу велику і дрібну живність, від ведмедя, вовка, мавпи до зайців, птахів, черепах і риби. І навіть крокодил часто стає здобиччю цього лютого хижака. Тигр не проти поласувати і рослинною їжею, із задоволенням поїдає ягоди, фрукти, горіхи.

Розмноження тигрів

Статева зрілість у тигрів настає в чотирирічному віці. Самка виношує дитинчат 3,5 місяця. Зазвичай народжується від 2-х до 4-х сліпих тигренят, які прозрівають через тиждень. Ростуть вони швидко, але продовжують жити з матір’ю до 2-3, а іноді і 5 років. За потомством доглядає тільки тигриця. Вона дуже хороша мати, постійно дбає про своїх тигренят, годує і охороняє їх, вчить різним премудростям життя.

Цікаві факти про тигрів

Найбільша відома довжина тіла у найбільшого підвиду тигра — амурського — 317 см, а разом з хвостом трохи менше 420 см.

Рекорд в неволі — 423 кг у амурського тигра.

У тигра 30 зубів, ікла виростають до 8 см завдовжки. З боків язика є спеціальні горбки з ороговілого епітелію, що допомагають хижакові відокремлювати м’ясо здобичі від кісток. Цей звір дуже охайний: після трапези завжди вилизує своє хутро, очищає кігті об кору дерев.

За останніми підрахунками, поголів’я цих звірів з 19 століття скоротилося на 95%! Не дивно, що тигр внесений до Червоної книги і полювання на нього заборонене у всьому світі.

Сподіваємося, викладена інформація про тигра допомогла Вам. А власну розповідь про тигра Ви можете залишати через форму коментарів.

© dovidka.biz.ua 2017

Автор: Гнатюк У рубриці: Зоологія

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *