Розповідь про заповідник Асканія-Нова

асканія нова цікаве Цікаві факти про Україну

Повідомлення про Асканія-Нова допоможе підготуватися до уроку. Розповідь про Асканію-Нову Ви можете доповнити цікавими фактами.

Розповідь про заповідник Асканія-Нова

Де знаходиться Асканія-Нова?

Заповідник Асканія-Нова – це насправді унікальний місце, яке розташоване в Херсонській області, на півдні України. Він отримав перемогу на всеукраїнському конкурсі “Сім природних див України”.

Площа заповідної території складає 33 тис га, 1/3 якої це степова зона, яка ніколи не піддавалась господарській діяльності людини.

Асканія Нова з якою метою створено?

Даний біосферний заповідник заснований був поміщиком з Німеччини, Фрідріхом Дальц-Фейном з метою створення вівчарської колонії. Але зрозумівши, які унікальні птахи та тварини мешкають на цій території, вирішив створити заповідну територію. Отже, мета створення Асканія Нова – це створення природоохоронної території з величезною кількістю населяючи її тварин, птахів та рослин з метою їх збереження у первозданному виді.

Біосферний заповідник Асканія Нова має титул найстарішого і найбільшого степового біосферного заповідника планети. Тут налічується понад 500 видів рослин та 3 тис видів тварин.

Які тварини проживають на території заповідника Асканія-Нова?

69 видів фауни занесено до Червоної книги України, 295 тварин знаходяться під охороною Бернської конвенції, 104 тварини під охороною Боннської конвенції, а 12 тварин занесено до Європейського червоного списку.

В Асканії Нова проживають південно-американські верблюди, зебри, африканські та індійські антилопи, шотландські поні, лами, олені, американські бізони, кафрські буйволи, коні Пржевальського, сайгаки, зебри та інші

Серед птахів тут можна зустріти чорних та білих лебедів, дрохву, журавлів, сірих куріпок, африканського страуса, фазанів, степових орлів, папуг, фламінго, журавлів, павичів.

Які рослини ростуть в Асканія-Нова?

В Асканії Новій здебільшого ростуть багаторічні трави – їх близько 51 %. В «Червону книгу України» занесено 13 видів рослин, які можна зустріти в заповіднику – караган скіфський, ковилу українськау, зіркоплідника частуховидного, тюльпани Шренка та скіфський, волошку Талієва, цибулю Регеля та скіфську, рябчика шахового, зозулинця рідкоквіткового, дворядника крейдяного. А також 3 види грибів та лишайників, 6 видів квіткових автохтонної флори занесено до інших міжнародних червоних списків.

Розповідь про заповідник Асканія-Нова Ви можете скласти самостійно та поділитися нею з однолітками через форму коментарів.

Оцініть статтю
Додати коментар

  1. Олеся

    Просто класс

    Відповіcти
  2. Стас

    Всё очень хорошо. Спосибо.

    Відповіcти
  3. Лина

    Спасибо ,Ви мне очень помогли

    Відповіcти