Симптоми дальтонізму

Симптоми дальтонізму важливо знати, адже про цю хворобу багато хто навіть і не здогадуються, і ви зрозумієте чому прочитавши цю статтю.

Симптоми дальтонізму

Ознаки дальтонізму в кожному конкретному випадку виявляються індивідуально, але загальна клінічна картина даного явища включає такі симптоми:

  • несприйняття зеленого і червоного кольорів;
  • несприйняття зеленого і синього кольорів;
  • діахромное (чорно- біле ) сприйняття навколишнього світу;
  • низька гострота зору ;
  • ністагм (мимовільне багаторазове змикання очей).

Єдиний симптом дальтонізму — це порушення кольорового зору. Примітно, що людина може дожити до дорослого віку навіть не підозрюючи про власну хворобу.

Дальтоніки, практично, бачать усі колір, але частина відтінків (залежно від виду дальтонізму) сприймається ними по- своєму. При цьому багато дальтоніків абсолютно правильно називають основні кольори спектру.

Подібний парадокс пояснюється досить просто. Коли дитина тільки вчиться говорити, вона співвідносить між собою певні зображення і слова, які їх описують. По суті, дальтонік знає, що є червоний, синій, зелений кольори, розрізняє їх між собою, але не знає, як вони виглядають насправді.

Так, наприклад, дальтоніки, які «не бачать» зеленого кольору бачать його відтінки в червоних, фіолетових, лілових тонах.

Якщо людина не сприймає червоний, то відтінки цього кольору здаються йому бурими, коричневими, жовто- зеленими.

При будь-якому вигляді дальтонізму в тій чи іншій мірі спотворюється сприйняття всіх кольорів і відтінків.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: Д

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *