Софія Ковалевська цікаві факти

Цікаві факти про відомих людей

Софія Ковалевська цікаві факти про життя (біографію) вченого-математика Ви дізнаєтеся в цій статті.

Софія Ковалевська цікаві факти

Професор Софія Ковалевська отримала світове визнання як учений, але виявилася непотрібною в Росії.

Знайомство Ковалевської з математикою відбулося ще в дитинстві: стіни її кімнати в садибі Полібіно були обклеєні (через брак шпалер) лекціями професора Остроградського про диференціальне і інтегральне числення.

Талант юної Софії до науки помітили відразу, в 15 років вона отримала дозвіл слухати лекції математика І. М. Сеченова і вивчати астрономію у професора В. Л. Грубера в Військово-медичної академії.

Софія була на не тільки математик, а й містик. Вона вірила в знаки долі і віщі сни, часто передбачаючи прийдешні події життя. Прабабуся Ковалевської була циганською ворожкою, і Софія вірила, що успадкувала її містичний дар.

Софія хотіла продовжити навчання наукам за кордоном, але за правилами 19 століття вона могла подорожувати по Європі тільки з родичами або чоловіком. Сестра Анна порадила їй фіктивний шлюб, який допоможе здійснити задумане. Фіктивний шлюб з Володимиром Ковалевським поступово став справжнім, у них народилася донька.
Софія виявилася романтичною натурою, присвячувала чоловікові вірші і дуже ревнувала його до дам, що проповідували «вільну любов». Володимир Ковалевський був талановитим вченим-біологом, який намагався займатися комерцією, щоб забезпечити дружині гідне життя.

У 1870 році 20-річна Ковалевська вирушила до Берліна, щоб продовжити навчання в Берлінському університеті, де отримала відмову «Жінка не може значитися в законних студентах Берлінського університету».
За допомогою вона звернулася до великого математика Вейерштраса, при зустрічі вона не змогла підібрати слів і простягнула свої листки із записами. Переглянувши роботу молодої особи, захоплений вчений погодився давати Софії приватні уроки.

У неї було багато планів, але в кінці 1890 року повертаючись після поїздки по Європі в Стокгольм, вона підхопила застуду. Нездужання перейшло в запалення легенів, з яким медики ніяк не могли впоратися. Позначився і виявлений лікарями в дитинстві порок серця.

10 лютого 1891 року Софія Василівна Ковалевська померла уві сні. Їй було всього 41 рік.

Оцініть статтю
Додати коментар