Цікаві факти про Чорнобиль

Чи знаєте ви щось цікаве про Чорнобиль? Цікава інформація про Чорнобиль для дітей і дорослих зібрана в цій статті.

Цікаві факти про Чорнобиль

Найбільшою глобальною техногенною катастрофою являється аварія на ЧАЕС, що сталася в 1986 році. Згідно міжнародній шкалі ядерних подій (INES) вона прирівнюється до важких аварій, що мають сьомий рівень.

Чорнобильська АЕС цікаві факти: Саме Чорнобильська АЕС була однією з найбільших п’яти атомних станцій нашої країни, що, в залежності від періоду року, виробляла від 4 до 8 відсотків усієї української електроенергії.

Після глобальної аварії в Чорнобилі, сумарний викид радіоактивних матеріалів становив 50 мільйонів кюрі. Така цифра відповідає наслідкам, що сталися після вибухів 500 атомних бомб, що були скинуті в 1945 році на Хіросіму.

Щоб ліквідувати наслідки вибуху на ЧАЕС – мобілізували близько 600 тисяч чоловік зі всього колишнього Радянського Союзу.

Мешканці містечка Прип’ять дізнались про страшну катастрофу лише через два дні після вибуху.

Вся світова спільнота дізналася про аварію завдяки великій дозі радіації, що була зафіксована у Швеції.

Одного разу в Чорнобилі вчені знайшли величезний гриб, що харчувався радіацією. Його одразу назвали «Радіаційним грибом».

Після вибуху 4 реактора на території всієї Європи пройшли радіоактивні дощі. Вони були зафіксовані навіть в Ісландії.

Згідно журнал «Forbes» — зона навколо Чорнобильської атомної електростанції визнана одним з «суперекстравагантних» туристичних місць. Там можна і відпочити, і побачити те, чого більше немає ніде у світі.

Зараз 48-ми кілометрова зона навколо міста Прип’ять – справжній рай для диких тварин. Їхня популяція та різноманіття видів можуть по конкурувати із самими заповідниками та національними парками.

Маючи в кишені 250$ ви можете відвідати заборонену зону. Поїздка обіцяє бути безпечною, тому що ви перебуватимете там недовго.

Сподіваємося, що з цієї статті Ви дізнались щось цікаве про Чорнобиль.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: Цікаві факти про Україну

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *