Цікаві факти про лаванду

Цікаві факти про лаванду ви можете прочитати у цій статті.

 1. Батьківщина лаванди — Середземномор’є.
 2. У світі існує 30 видів лаванди.
 3. Ім’я «лаванда» походить від латинського « lavare», що означає «мити».
 4. Лаванда була важливою частиною ритуалів купання в стародавньому Римі, бо мала дезінфекційні та антисептичні властивості.
 5. Ефірні масла, витягнуті з квітів лаванди використовуються в парфумерії та косметиці. Аромат лаванди має заспокійливий ефект, в той час як ефірні масла заспокоюють шкіру. Завдяки цим властивостям, лаванда часто використовується у виробництві лосьйонів, мила, шампуню і продуктів догляду за шкірою.
 6. Ефірні масла лаванди часто використовується в ароматерапії, тому що вони мають розслаблюючий ефект для більшості людей. На відміну від людей, шкідники, такі як миші, мухи, комарі та метелики не терплять запах лаванди. Багато людей тримають букет лаванди в своїх будинках , щоб відлякувати небажаних тварин.
 7. Лаванда має антисептичні, антибактеріальні, знеболюючі і антидепресантні властивості. У медицині, вона використовується для лікування головного болю, від укусів комах, опіків, прищів і безсоння.
 8. Лаванда використовується в раціоні людини як інгредієнт різних солодких тістечок, шоколада і солоних страв (часто в поєднанні з сиром). Вона також споживається у вигляді чаю або меду (з нектару квітів лаванди).
 9. Лаванда природний інсектицид. Якщо посадити її поруч із трояндою, лаванда збереже її від шкідників на безпечній відстані.
 10. У Стародавньому Єгипті, лаванда використовувалася в процесі муміфікації.
 11. У 13 столітті, європейці носили браслети з лаванди, щоб захистити себе від чуми та інших небезпечних захворювань.
 12. Лаванду використовували в мистецтві в період Відродження (1300 — 1700 року). Художники, такі як Рубенс, застосовували лаванду для поліпшення якості кольору на своїх картинах.

Якщо вам відомі інші цікаві факти про лаванду, діліться ними в коментарях.

Автор: Гнатюк У рубриці: Цікаві факти про рослини

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *