Цікаві факти про Петра Дорошенка

Петро Дорошенко цікаві факти з життя видатного українського гетьмана Ви дізнаєтесь з цієї статті.

Цікаві факти про Петра Дорошенка

Петро Дорошенко – найтрагічніша постать гетьмана в історії України. Все своє життя він боровся проти поляків, за незалежну Україну в етнографічних її межах.

В 15 років юний Петро прилучився до військової служби. Здобув широку освіту та добре володів латинською та польськими мовами.

Петро Дорошенко – це гетьман України по обидва боки Дніпра з 8 червня 1668 року, після вбивства Брюховецького .

Серед основних його досягнень та реформ вважають – встановлення на українському кордоні нової митної лінії, початок карбування власної монети, впровадження політики колонізації незалежних земель, створює наймане постійне військо.

Після невдалих спроб реформування і несприятливої зовнішньої політики, Петро Дорошенко зрікається гетьманської булави та поселяється у місті Сосниця, що на Чернігівщині. Через деякий час на виклик царського уряду переїздить до Москви. В 1679 – 1682 роках він був призначений на посаду вятского воєводства й оселився у Вятці.

Свої останні роки провів під Москвою. Будучи літньою людиною він вирішує одружитись на представниці російського дворянства – Агафії Єропкіной. Мав двох синів – Олександра, Петра та дочку Катерину.

Його правнучка – Наталя Гончарова, була дружиною відомого російського класика О. Пушкіна.

Сподіваємось, що з цієї статті Ви дізнались щось цікаве про Петра Дорошенка.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: Цікаві факти про відомих людей

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *