Цікаві факти про Україну та українців

Всі ми живемо в красивій, багатій країні, але хто з вас може назвати хоч якісь цікаві факти про Україну та українців.

Цікаві факти про Україну

1.Третій найвідвідуваніший у світі Макдональдс — в Києві , біля залізничного вокзалу. Цей заклад незмінно потрапляє до п’ятірки найбільш жвавих Макдональдсів світу .

2.Станція метро « Арсенальна » у Києві — найглибша у світі , і вона йде під землю на 105 метрів. Станцію побудували однією з перших , в 1960 році , у безпосередній близькості від будівлі парламенту. За деякими даними , у тунелях біля « Арсенальної » є таємні притулки для політичної верхівки.

3.Одна з найвідоміших у світі різдвяних пісень — це « Щедрик» , народна пісня , записана українським композитором Миколою Леонтовичем . Світ знає її як Carol of the Bells або Ring Christmas Bells . На Youtube різні виконання « Щедрика » набирають мільйони переглядів .

4.Украінец Микола Сядристий , хоч і не « лівша » , але підкував блоху , прямо як у казці. Блоху можна побачити в Київському музеї мініатюр.

5.Самая коротка головна вулиця , але в той же час одна з найширших і живописних — вулиця Хрещатик у столиці України Києві. Її довжина всього 1225 метрів.

6.На Україні , в містечку Рахові, в оточенні мальовничих Карпат , знаходиться географічний центр Європи.

7.Украінска мова зайняла друге місце в світі за мелодійністю після італійської . Також її визнали третьою найкрасивішою мовою в світі за такими критеріями , як фонетика , лексика , фразеологія і споруда пропозицій після французької та перської мов на мовному конкурсі , що пройшов у Парижі в 1934 році.

8.Самая довга печера на Україні носить назву » Оптимістична » і знаходиться на Поділлі , це гіпсова печера на глибині 20м , протяжністю 216 км. Це найдовша гіпсова печера у світі і друга за протяжністю , вона поступається лише Мамонтової печера в США .

9.Перша гасова лампа винайдена у Львові у 1853 р і в цьому ж році в одному з Львівських госпіталів була проведена перша операція при гасовій лампі

10.Украінскій духовий інструмент «Трембіта » — найдовший музичний духовий інструмент у світі.

Тепер ви знаєте цікаві факти про Україну та українців, та зможете ще більше пишатися своєю батьківщиною.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: Цікаві факти про Україну

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *