Тургенев «Ася» скорочено

Тургенев «Ася» скорочено ви можете прочитати за 20 хвилин.

Тургенев «Ася» скорочено

Глава 1 «Ася» скорочено
45-річний світський чоловік (пан Н.Н.) розповідає історію, яка сталася 20 років тому. У той час він був «здоровий, молодий, веселий, гроші не переводилися, турботи ще не встигли завестися». Перше кохання молодої людини виявилася нерозділеним, легковажна вдова, всіляко заохочувала його, пішла до іншого чоловіка, баварського лейтенанта. У пошуках усамітнення, Н.Н. покидає країну і поселяється в місті З., де і розмірковує про бездушну вдову. Одного вечора, сидячи на лаві і дивлячись на річку, він чує з протилежного берега, де розташовується місто Л., звуки вальсу. У перехожого він дізнається, що це «студенти приїхали на коммерш». Заінтригований, він переплавляється на іншу сторону.

Глава 2 «Ася» скорочено
У натовпі глядачів Н.Н. знайомиться з двома росіянами, які представилися братом і сестрою. Добродушний Гагин відразу сподобався Н.Н. «Є на світі такі щасливі обличчя: дивитися на них всякому любо, точно вони гріють вас або гладять». Дівчина Ася здалася миловидною. Скорочено її портрет можна описати так: граціозно складена, «з майже дитячими щічками і чорними очима». Вона не була схожа на брата. Нові знайомі запросили Н.Н. в свій будинок з мальовничим видом на Рейн.

За вечерею Ася трохи «цуралася», але через деякий час вже сама зверталася до Н.Н .. Весь вечір дівчина вела себе невимушено, «наспівувала напівголосно, часто сміялася». Через дві години Ася, пославшись на втому, пішла спати.

По дорозі додому герой відчув, що він щасливий, і вже вдома, засинаючи, зауважив, як за весь день жодного разу не подумав про свою жорстоку кохану.

Глава 3 «Ася» скорочено
Н. Н. відвідав Гагина. Він розповів про те, що хотів би присвятити своє життя живопису. У відповідь Н.Н. повідав історію про свою нещасливу любов. Після бесіди молоді люди вирушили до Гагина дивитися етюди. Від господині вони дізналися, що Ася пішла на «руїни», і вирушили на її пошуки.

Глава 4 «Ася» скорочено
«Руїнами» місцеві жителі називали чорну чотирикутну вежу, що здіймалася на вершині голою скелі. На купі уламків герої побачили жіночу фігуру, в якій впізнали  Асю. «Вона хоче здивувати нас, — подумав Н.Н., — до чого це? Що за дитяча витівка? ».

Під час прогулянки Ася випадково дізналася про «даму серця» пана Н.Н.

Після трапези Ася відправилася відвідати фрау Луїзу, а молоді люди залишилися удвох. Н.Н. поступово прив’язався до чесного, правдивого Гагина. «Не полюбити його не було можливості: серце так і вабило до нього».

Через чотири години, друзі попрямували до будинку старенької Луїзи, де Н.Н. попрощався з Асею.

Цього разу герой повернувся додому з поганим настроєм. Він відшукав одну з записок підступної вдови, але навіть не розкрив її. Він думав про Асю, «примхливу ​​дівчинку з натягнутим сміхом …». І вперше засумнівався в тому, що вона доводиться Гагину сестрою.

Глава 5 «Ася» скорочено
На наступний день, спостерігаючи за дівчиною, він не побачив «ні тіні кокетства, ні ознаки навмисно прийнятої ролі». Увечері, повернувшись додому, він не мріяв вже ні про що. Однак, готуючись до сну, він подумав: «Що за хамелеон ця дівчина! … А все-таки вона йому не сестра».

Глава 6 «Ася» скорочено
Минуло два тижні. Н.Н щодня відвідував Гагиних і завжди дізнавався Асю з нового боку. Вона знала французьку та німецьку мови, мала гарне виховання. Одного разу, підійшовши до хвіртки, Н.Н. почув голоси, що лунають з альтанки — Ася зізнавалася в коханні Гагину. Н.Н. не наважився до них підійти і поспішив додому. По дорозі він розмірковував, для чого вони стільки часу обманювали його.

Глава 7 «Ася» скорочено
Після безсонної ночі Н.Н. попрямував в гори, щоб залишитися наодинці зі своїми думками. Він був відсутній три дні, а повернувшись, знаходить послання від Гагина, в якому написано, що він дуже засмутився через те, що Н.Н. не покликав його з собою в гори.

Глава 8 «Ася» скорочено
На наступний день в будинку Гагиних наш герой розповів про свої пригоди, однак, розмова не клеїлася. Ася не брала участі в бесіді, а тільки «входила в кімнату і тікала знову». Проводжаючи гостя, Гагин повідав йому історію своєї родини.

Він рано втратив матір. Батько займався його вихованням, поки хлопчикові не виповнилося 12 років. Надалі, брат його батька умовив забрати племінника з собою до Петербурга, де Гагин надійшов в юнкерскую школу, потім був переведений у гвардійський полк. У перший раз він побачив Асю через 8 років в будинку його батька. Вона була моторна й полохлива. Через чотири роки, в своє чергове відвідування рідного дому, Гагин дізнався від слуги Якова, що Ася — дочка його батька і покоївки Тетяни. Після смерті батька, він взяв її на виховання в Петербург.

Ася соромилася свого походження і в перші дні навіть боялася Гагіна, але потім, побачивши, що він її прийняв і полюбив, до нього причепилася. Так як Гагин не міг жити разом з сестрою, він віддав її в пансіон, в якому вона провчилася до 17 років. Потім Гагин пішов у відставку і разом з сестрою покинув рідну країну.

Після бесіди молоді люди повернулися в Л. Н.Н. усвідомив, що в дівчині йому подобається не тільки її лукава вдачу, а й душа.

Глава 9-10 «Ася» скорочено
Н.Н. відправляється з Асею на прогулянку. Дівчина цитує рядки з «Євгенія Онєгіна» і говорить, що мріяла б бути Тетяною. З властивою їй відвертістю, вона запитує Н.Н., що йому подобається в жінках, а після повідомляє, якби вони були птахами, то вони б потонули в блакиті неба. Н.Н. зауважує, що є почуття, які окриляють і можуть відірвати від землі, ось тільки «здається, він до цих пір не літав».
Вони повертаються додому. До самого вечора друзі весело проводять час. Під час вальсу з Асею Н.Н. вперше вловлює в її зовнішності риси жіночності. На зворотному шляху молодого чоловіка долають почуття незрозумілої тривоги і щастя одночасно.

Глава 11-12 «Ася» скорочено
На наступний день молодий Н.Н. застав Гагина, вимазаного фарбами, перед полотном. В поривах натхнення він активно розмахував пензлем. Настрій Асі в цей день був мінливий, то вона була сумна і мовчазна, то невимушено розмовляла з Н.Н. і весело сміялася. Її турбували думки про те, що молода людина, можливо, вважає її легковажною, але вона запевняла, що була з ним завжди відверта. Повертаючись додому, молодий чоловік подумав: «Невже вона мене любить?».

Глава 13 «Ася» скорочено
Це питання хвилювало чоловіка і на наступний ранок. Він відправився в місто Л., пробув в будинку Гагиних цілий день. Ася з’явилася на хвилину, «бліда, худенька, з зав’язаним чолом» і попередила, що їй нездужає, після чого пішла до себе.

На інший день Н.Н. в напівпритомному стані гуляв по місту, думки про дівчину не покидали його. Несподівано його гукнув хлопчик і передав лист від Асі, в якому дівчина призначала йому зустріч у кам’яної каплиці по дорозі до руїн.

Глава 14 «Ася» скорочено
Повернувшись додому, молодий чоловік кілька разів прочитав записку. Несподівано двері відчинилися, і увійшов Гагин, з розмови з яким Н.Н. дізнався, що Ася в нього закохана. Вона зізналася брату в цьому минулої ночі. Дівчина розпитувала, не розповів він Н.Н. її історію, боялася, що після цього він буде зневажати її. Дівчина слізно просила їм разом виїхати з цього міста. Гагин вирішив перед від’їздом переговорити з Н.Н. Він був упевнений, що наш герой не одружиться з його сестрою. Той, в свою чергу, зізнався — йому подобається Ася, і попросив дати йому час все обдумати. Після відходу Гагина, чоловік роздумував, як йому діяти далі. «Одружуватися на сімнадцятирічній дівчинці, з її характером, як це можна!» — Думав він.

Глава 15 «Ася» скорочено
Н.Н. в призначений час відправився на зустріч. Однак, хлопчик, який зустрів його на протилежному березі, передав, що «панна Annette» змінила місце побачення і чекає його в домі у фрау Луїзи.
Почуття боролися в ньому, щастя, здавалося, було зовсім поруч, але йому потрібно було дотримати даного братові слово. «Я не можу з нею одружитися, — вирішив він, нарешті, — вона не дізнається, що і я полюбив її».
Двері відчинила йому старенька і повела вгору, крутими сходами. На третьому поверсі вона вказала йому на маленькі двері.

Глава 16 «Ася» скорочено
Дівчина сиділа на стільці біля вікна. Вона тремтіла і боялась подивитися на гостя. У боязких рухах дівчини було щось зворушливе. Рішучість діяти за обраним планом у Н.Н. пропала. Він ласкаво покликав її на ім’я, Ася невпевнено підняла погляд. «О, погляд жінки, яка полюбила, — хто тебе опише? Вони благали, ці очі, вони покладалися, запитували, віддавалися … ». Чоловік не зміг стримати почуттів, нагнувся і припав до її руки. «- Ваша … прошепотіла вона ледь чутно». Однак, думка про обіцянку, дану Гагину, протверезила молоду людину. Він зізнався Асі, що її брат все знає, «все пропало», і їм слід розлучитися. Дівчина впала на коліна і заплакала, але раптом «схопилася, блискавично кинулася до дверей і зникла …»

Глава 17-18 «Ася» скорочено
Чоловік довго блукав по місту. «Хіба я точно хотів такої розв’язки? Хіба я в змозі з нею розлучитися? Хіба я можу позбутися її? Божевільний! Божевільний! »- Повторював він. Н.Н. знову відправився в будинок, де жила Ася. Його зустрів Гагин і сказав, що вона ще не повернулася від фрау Луїзи. Молоді люди відправилися її шукати. Щоб швидше знайти, вони вирішили розділитися.

Глава 19 «Ася» скорочено
Н.Н. шукав її всюди: обійшов всі вулиці в місті, постояв біля вікна фрау Луїзі, повернувся до берега Рейну. Він кричав її по імені, зізнавався, що любить і ніколи з нею не розлучиться. Асі ніде не було видно. Тоді він відправився до Гагина дізнатися, чи не знайшов її він.

Глава 20 «Ася» скорочено
У кімнаті Асі він побачив світло. Її брат запевнив, що вона повернулася, і все в порядку. Молоді люди розпрощалися. Вийшовши, Н.Н. хотів було вже постукати до неї у вікно, але вирішив відкласти до завтра те, що хотів сказати. Він бажав зробити їй пропозицію.

Він не пам’ятав, як повернувся додому. Його несли «якісь широкі, сильні крила». «Завтра я буду щасливий!» — Думав він.

Глава 21-22 «Ася» скорочено
На другий день його зустріла служниця і сказала, що Гагина поїхали. Вона вручила йому лист, в якому «від Асі не було жодного рядка». Йому писав Гагин і просив не ображатися за їх раптовий від’їзд. «Є забобони, які я поважаю; я розумію, що вам не можна одружуватися на Асі », — писав він.

Н.Н. дізнався від господині, що вони в шість ранку сіли на пароплав, і відправився в контору, де Гагині брали квитки до Кельна. Одна думка гріла серце Н.Н., потрібно було обов’язково відшукати їх. Додому він ішов повз будинок фрау Луїзи. Несподівано його покликала старенька і вручила йому записку від Асі. «Прощайте, ми не побачимося більше. Чи не з гордості я їду, мені не можна інакше. Вчора, коли я плакала перед вами, якщо б ви мені сказали одне слово, одне тільки слово — я б залишилася. Ви його не сказали. Видно, так краще … Прощайте назавжди! ».

Одне слово … Зі сльозами на очах він повторював його напередодні, а їй так і не зміг сказати!

У той же день він відплив в Кельн, де дізнався, що вони поїхали в Лондон. Н.Н. відправився за ними, але пошуки в Лондоні виявилися марними. Він не побачив їх більше, не побачив Асі.

Завершуючи свою розповідь, Н.Н. зізнався, що він був молодий, і згодом у нього були жінки, але почуття, пробуджене в ньому Асею, «то пекуче, лагідне, глибоке почуття», вже не повторилося.

Висновок
Короткий переказ «Ася» докладно розкриває тему любові, яка чиста, і їй чужі забобони. Ася відкрила свої почуття Н.Н..От щастя головного героя відділяло всього лише одне, так і не вимовлене ним слово. Швидкий від’їзд Асі не дав йому другого шансу зізнатися їй у коханні.

Автор закликає читача бути щасливим саме зараз. «У щастя немає завтрашнього дня; у нього немає і вчорашнього; воно не пам’ятає минулого, не думає про майбутнє; у нього є справжнє — і то не день, а мить».

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: світова література

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *