У яких продуктах міститься гормон естроген?

Естрогени — це загальна назва групи жіночих статевих гормонів, що виробляються яєчниками жінки. Виробляються естрогени весь період репродуктивного віку жінки — від моменту початку статевого дозрівання до менопаузи.

Недолік естрогену, як і їх надлишок, чреватий неприємними наслідками. Тому якщо на підставі аналізів вам потрібно підвищити (знизити) рівень естрогену, то краще вживати ( уникати ) продуктів багатих естрогеном, або продуктів, що сприяють виробленню цих гормонів.

У яких продуктах міститься естроген?

Естроген в чистому вигляді майже ні в яких продуктах харчування не міститься, оскільки він синтезується в організмі людини. Фітоестрогени — аналог естрогену в продуктах рослинного походження. Отже, щоб підвищити рівень естрогену потрібно знати в яких продуктах міститься фітоестрогени!

Рослинний естроген можна знайти в сої, квасолі, пиві ( натуральному, звареним з використанням хмелю), рапсовій олії. Цікаво, що олія ріпакова виключно багате еквівалентом ( натуральним — рослинним) жіночого статевого гормону і ефективно бореться із злоякісними клітинами, які провокують рак грудей.

Список продуктів, що містять естроген ( фітоестроген ):

1 . Номер один по найбільшому змісту фітоестрогену — соя. Її використовують в дуже багатьох продуктах — сир, йогурти, масло і багато-багато інших — адже в сучасній харчовій промисловості актуальне застосування соєвого білка (як замінника тваринного білка). Також багаті фітоестрогенами квасоля, боби, зелений горошок.

2 . Насіння льону — джерело незамінних жирних кислот омега- 3 , 6 і 9, і фітоестрогенів. Витяжка з насіння льону використовується сучасної фармацевтикою в препаратах для жінок, що пом’якшують і усувають неприємні прояви клімаксу.

3 . Зернові культури — особливо виділяється пшениця. Так само чимало фітогормону міститься у вівсі, сочевиці, просі, висівках.

4 . Капуста всіх сортів — але найбільше фітоестрогену в брокколі і цвітній капусті.

5 . Горіхи і насіння соняшнику.

6 . Молочні продукти — безцінне джерело фітоестрогену! Адже травоїдні тварини харчувалися рослинами, і тому молоко, що дається ними, просто криниця фітогормонів! Ними ж багаті натуральні сир і сметана, тверді сири. Сирна цвіль — джерело фітоестрогенів, а саме грибки які сприяють появі цвілі.

7 . Пиво. Найбільш близькі за своїм хімічним складом до людського естрогену фітогормони містяться в солоді і хмелі. Недарма, пиво — продукт, що містить хміль, вважається чемпіоном серед напоїв за змістом жіночих гормонів. Лікарі давно констатують той факт, що зайве захоплення чоловіками цим напоєм не проходить безслідно для їх зовнішнього вигляду. Фітоестроген з пива поступово заміщає в організмі власний чоловічий гормон на жіночий, і через якийсь час це стає помітно навіть неозброєним оком — фігура від пива набуває « жіночі» риси — відкладається жирок на стегнах, животі, молочних залозах. Жінкам, однак, теж не варто захоплюватися пивом — це все-таки алкогольний напій, і надмірне вживання його викличе вже зовсім інші проблеми.

Проте варто згадати і про те, що якщо споживати у великих кількостях естрогени в продуктах щоденного харчування, це може привести до ожиріння, і як наслідок — підвищеному рівню ризику захворіти на цукровий діабет або серцево -судинні захворювання. Одним словом, естрогени в продуктах варто вживати з розумом, попередньо розуміючи картину свого власного гормонального фону і порадившись з лікарем.

Автор: Гнатюк У рубриці: Дієтологія

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *