Уран: цікаві факти

Цікаві факти про планету Уран ви дізнаєтеся в цій статті.

Уран: цікаві факти

Уран — планета Сонячної системи, сьома по віддаленості від Сонця, третя по діаметру і четверта за масою.

Уран був відкритий в 1781 році англійським астрономом Вільямом Гершелем і названа на честь грецького бога неба Урана.

Основу атмосфери Урана складають водень і гелій.

Уран є газовим гігантом. Велика частина Урана (більше 80%) складається з гарячої і щільної рідини «крижаних» матеріалів — води (H2O), метану (CH4) і амміака (NH3), які розташовані поверх кам’яного ядра.

Уран важчий за Землю в 14,5 разів, що робить його найменш масивною з планет-гігантів Сонячної системи.

У Урана є система кілець і магнітосфера, а крім того, 27 супутників.

Орієнтація Урана в просторі відрізняється від інших планет Сонячної системи — його вісь обертання лежить як би «на боці» щодо площини обігу цієї планети навколо Сонця. Внаслідок цього планета буває звернена до Сонця поперемінно то північним полюсом, то південним, то екватором, то середніми широтами.

Швидкість вітрів на Урані може досягати 250 м / с (900 км / ч).

Уран найхолодніша планета в Сонячній системі. Найнижча температура, зареєстрована в тропопаузе Урана, становить 49 К (-224 ° C), що робить планету найхолоднішою серед планет Сонячної системи — навіть холодніше в порівнянні з більш видаленими від Сонця Нептуном і Плутоном

Літо на Урані триває 42 роки. День становить близько 17 годин. Але через нахил, один полюс, як правило, постійно повернений до Сонця. Це означає, що день на північному полюсі триває половину року, що становить — 84 земних років. Якщо ви могли б стояти на північному полюсі, ви б побачили схід Сонця, протягом 42 років північний полюс знаходиться під променями Сонця, а пішовши за горизонт на 42 роки настає темрява.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: Цікаві наукові факти

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *