Володимир Короленко біографія скорочено

Володимир Короленко біографія скорочено українською мовою викладена в цій статті.

Володимир Короленко коротка біографія

Володимир Галактіонович Короленко — український та російський письменник середини XIX — початку XX століття, громадський діяч, публіцист і журналіст.

Народився 15 (27) липня 1853 в Житомирі. Батько письменника був суворим повітовим суддею і асесором. Мати була родом з Польщі, чому письменник з дитинства досконало знав польську мову. Початкову освіту Короленко отримав в Житомирській гімназії, потім сім’я переїхала в Рівне, де він вступив до місцевого училища.

Після смерті батька Короленко вступив до Технологічного інституту в Петербурзі, який не зміг завершити через матеріальні труднощі. У 1874 році він перевівся в землевласницьку академію в Москві, де навчався на основі стипендії. У зв’язку з тим, що письменник в юності брав участь в народницьких рухах, він був виключений і висланий в Кронштадт.

У 1877 році він повернувся до Петербурга і вступив до Гірничого інституту. Приблизно в цей же час почалася його літературна кар’єра.

Перша новела В. Г. Короленка, «Епізоди з життя «шукача»» з’явилася в 1879 році. Навесні того ж року, за підозрою в революційній діяльності, його знову виключили з навчального закладу і вислали в Глазов. А коли в 1881 році він відмовився від присяги Олександру III, був висланий на кілька років до Сибіру. Найбільш плідними для письменника стали 1885-1895 роки. Справжнім тріумфом Короленко став вихід його кращих творів — «Сон Макара» (1885), «В поганому товаристві» (1885) і «Сліпий музикант» (1886).

У 1890-і роки Короленко багато подорожує. Він відвідує Крим, Кавказ. У 1893 році письменник був присутній на Всесвітній виставці в Чикаго (США). Результатом цієї поїздки стала розповідь «Без язика» (1895). Короленко отримує визнання не тільки в Росії, але і за кордоном. Його твори виходять на іноземних мовах.

До 1900 року письменник жив у Петербурзі, де написав кілька новел. Потім він оселився в Полтаві, де і прожив до кінця своїх днів. В останні роки він працював над автобіографією під назвою «Історія мого сучасника».

В. Г. Короленко помер 25 грудня 1921 року, так і не завершивши четвертий том цього твору.

Також ви можете ознайомитися з цікавими фактами про Короленка, щоб зрозуміти його особистість та дізнатися про його боротьбу за справедливість.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: Письменники
Коментарі:
  1. 1 год ago
  2. 1 год ago
  3. 5 месяцев ago
  4. 5 месяцев ago

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *