Володимир Короленко хронологічна таблиця

володимир короленко хронологічна таблиця Хронологічна таблиця

Володимир Галактіонович Короленко хронологічна таблиця життя і творчості розповість про головні події з біографії російського письменника, родом з України.

Володимир Короленко хронологічна таблиця

1853, 15 (27) липня – народився в Житомирі, в родині повітового судді.

1866 – родина переїжджає в м.Рівне.

1868 – смерть батька; сім’я – мати і п’ятеро дітей – залишилася без засобів існування.

1871 – закінчив Рівненську реальну гімназію зі срібною медаллю і вступив до Петербурзького технологічного інституту. Живе бідно, навіть голодає.

1873, січень – пішов з інституту, працює в “коректурному бюро”.

1874 – стає студентом Петровської землеробської і лісової академії в Москві. Захоплений ідеями революційного народництва, бере участь в таємних студентських сходках.

1876 ​​- за участь в народницьких студентських гуртках він був виключений з академії і висланий в Кронштадт під нагляд поліції. У Кронштадті заробляв на життя креслярською роботою

1877, серпень – вступає в Гірський інститут в Петербурзі; через вісім місяців змушений піти з інституту, працює коректором, навчається шевській справі.

1879, березень – заарештований за доносом викритого ним агента Третього відділення, висланий в м Глазов Вятської губ., потім в сел. Березовські Лагодження; через три місяці за безпідставним звинуваченням у спробі втечі відправлений до Східного Сибіру.

1879 – перше оповідання “Епізоди з життя “шукача” в петербурзькому журналі” Слово “.

1880 – на шляху до Сибіру майже півроку проводить в Вишнєволоцькій політичній в’язниці, де пише оповідання “Чудна”; відправлений по етапу в Томськ, звідти повернутий до Пермі під нагляд поліції. Працює шевцем, табельщиком в залізничних майстернях, письмоводителем в управлінні залізниці.

1881 – за відмову принести присягу “на вірність” висланий до Сибіру. Термін заслання в Сибіру відбував в Якутії в Амгинській слободі. На засланні займається землеробською і шевською працею, дає уроки, пише розповіді.

1885 – отримує дозвіл оселитися в Нижньому Новгороді; в найбільших журналах публікує розповіді: “Сон Макара”, “Соколінец”, “Ліс шумить”, повість “В поганому товаристві“.

1886 – одруження на Авдотьї Іванівській; перша зустріч з Л. Н. Толстим. Повість “Сліпий музикант“. Перша книга “Нарисів і оповідань”.

1890 – вивчає життя і працю промислових кустарів; “Павловські нариси”.

1891 – розповідь “Річка грає”.

1892 – надає допомогу голодуючим в Лукояновскому повіті Нижегородської губ .; книга “У голодний рік”.

1893 – їде в Америку на Всесвітню виставку в Чикаго; друга книга “Нарисів і оповідань”.

1895 – оповідання «Без язика”

1895-1896 – захищає в суді і в друку селян-удмуртів села Старий Мултан (нині – с. Короленка), засуджених на каторгу за безпідставним звинуваченням; пише статті “Мултанское жертвоприношение”. Суд закінчився виправданням обвинувачених.

1896 – переїжджає з Нижнього Новгорода до Петербурга, редагує журнал “Русское багатство”, допомагає письменникам.

1899 – розповідь “Марусина заїмка”.

1900 – обраний почесним академіком. Нарис “Мить”. Переїжджає в Полтаву. Завершує цикл сибірських оповідань ( “Государеві ямщики”, “Мороз”, “Феодали”, “Останній промінь”)

1901 – Нарис “Вогники”.

1902 – організовує захист учасників аграрних заворушень в Полтавській губ. “Академічний інцидент”: разом з А. П. Чеховим складає з себе звання почесного академіка в знак протесту проти скасування царем виборів Горького в Академію наук.

1903 – третя книга “Нарисів і оповідань”; розповідь “Не страшне”; нарис “Будинок N13” про погром в Кишиневі.

1905 – почав писати автобіографічну книгу “Історія мого сучасника”

1905 грудень – 1906, січень – виступає проти кривавої розправи з селянами містечка Сорочинці. Цикл нарисів “Сорочинська трагедія” (1907).

1910 – 1917 – виступає проти “дикої оргії” страт після поразки першої російської революції; нариси “Побутове явище” (1910), “Риси військового правосуддя” (1910). Неодноразово залучається до суду як редактор журналу “Російське багатство” за публікації творів антиурядового змісту.

1917, березень – брошура “Падіння царської влади”.

1917 – 1921 – працює над 2, 3, 4-м томами “Історії мого сучасника”. В роки громадянської війни живе в Полтаві.

1921, 25 грудня – смерть Короленка, що настала від рецидиву запалення легенів.

Оцініть статтю
Додати коментар

  1. Вадим

    Дякую дуже допомогли всім раджу

    Відповіcти