Володимир Набоков біографія

Володимир Набоков біографія скорочено російського і американського письменника викладена в цій статті.

Володимир Набоков біографія коротко 

Народився Володимир Володимирович Набоков 10 квітня 1899 в Петербурзі в аристократичній родині відомого політика. З ранніх років вивчав іноземні мови.

Освіту почав в Тенішевськім училищі в Петербурзі. Література і ентомологія стають двома основними захопленнями Набокова. За власні гроші Набоков видає першу збірку своїх віршів.

Революція 1917 року змусила Набокових перебратися в Крим, а потім, в 1919-му, емігрувати з Росії в Берлін.

Під час навчання в Кембріджі, продовжує писати російські вірші і перекладає російською мовою «Алісу в країні Чудес» Л. Керрола.

З 1922 року Набоков стає частиною російської діаспори в Берліні, заробляючи на життя уроками англійської мови. У берлінських газетах і видавництвах, організованих російськими емігрантами, друкуються розповіді Набокова.

У 1927-му році Набоков одружується на Вері Слонім і завершує свій перший роман — «Машенька». Після чого до 1937 року створює 8 романів російською мовою. Романи Набокова, що не друкувалися в Росії, мали успіх у західної еміграції, і нині вважаються шедеврами російської літератури («Захист Лужина», «Дар», «Запрошення на страту»).

Прихід нацистів до влади в Німеччині в кінці 30-х років поклав кінець російській діаспорі в Берліні. Життя Набокова з дружиною-єврейкою в Німеччині стало неможливим, і сім’я Набокових переїздить до Парижа, а з початком Другої світової війни емігрує в США.

Свій перший роман англійською мовою («Справжнє життя Себастьяна Найта») Набоков пише ще в Європі, незадовго до від’їзду в США, з 1937 року і до кінця своїх днів Набоков не написав російською мовою жодного романа.

В Америці з 1940-го до 1958 року Набоков заробляє на життя читанням лекцій з російської і світової літератури в американських університетах. Його перші англомовні романи («Справжнє життя Себаст’яна Найта», «Bend Sinister», «Пнін»), не зважаючи на свої художні достоїнства, не мали комерційного успіху.

Подорожуючи по США Набоков пише роман «Лоліта» (історія педофіла, що випробовує потяг до маленьких дівчаток), який приніс авторові світову славу і фінансовий добробут.

Набоков повертається до Європи і з 1960 живе в Монтре, Швейцарія, де створює свої останні романи, найвідоміші з яких, — «Бліде полум’я» і «Ада».

Помер В. В. Набоков 2 липня 1977, похований на кладовищі в Кларанс, поблизу Монтре, Швейцарія.

 Інші відомі романи і повісті Набокова : «Спостерігач», «Подвиг», «Відчай» , «Інші береги» та ін. Саме Набоков створив переклади «Євгенія Онегіна» і «Слово о полку Ігоревім» на англійську мову, серйозно захоплювався шахами: був достатньо сильним практичним гравцем і опублікував ряд цікавих шахових задач.

Автор: Гнатюк У рубриці: Мистецтво

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *