Володимир Винниченко хронологічна таблиця

Володимир Винниченко хронологічна таблиця життя і творчості українського прозаїка, драматурга та художника наведена в цій статті.

Володимир Винниченко хронологічна таблиця

Дата Подія
26 липня 1880 Народився, в місті Єлисаветграді Херсонської губернії в робітничо-селянській родині. Спочатку добре навчався у народній школі. По закінченні школи Володимира віддано до Єлисаветградської гімназії.
1901 Він вступив на юридичний факультет Київського університету і того ж року створив таємну студентську революційну організацію, яка звалась «Студентською громадою».
1902 Вступив до Революційної української партії (РУП), яка з 1905 року стала називатися Українською соціал-демократичною робітничою партією (УСДРП)
1903 Був неодноразово заарештований, виключений з університету. Після чергового арешту й ув’язнення із загрозою довічної каторги Винниченку, за допомогою товаришів, вдалося вирватися з рук царської охранки. Не ризикуючи далі, він емігрував.
1906 Збірка оповіданнь „Краса і сила“
1907 Знов був заарештований у Києві.Через вісім місяців сидіння Винниченка випущено «на поруки». Довідавшись про те, що має бути засуджений за свою політичну діяльність на каторгу, Винниченко ще раз емігрував
1910 Париж, Німеччина, Петербург. Поява «Чесноти з собою» в російському перекладі; Київ, Кавказ, Полтавщина (Кононівка).
1911 Переїзд до Москви через небезпеку життя на Україні. Александринський театр у Петрограді прийняв п’єсу «Брехня» (в перекладі «Ложь»). Нелегальна подорож на Україну.
1917 Переїхав до України і став одним з організаторів і керівників Центральної Ради, потім головою уряду — Генерального Секретаріату.
 1918 Винниченко очолив опозиційний до гетьманського режиму Павла Скоропадського Український національний союз, рішуче наполягав на відновленні УНР, створенні її найвищого органу — Директорії, головою якої став у листопаді 1918 р. Заарештований гетьманськими офіцерами. Звільнений через протест української громадськості.
 1917 р. —  1919 Написав тритомну мемуарно-публіцистичну працю «Відродження нації»
Наприкінці 1919 Він вийшов із УСДРП і організував у Відні Закордонну групу українських комуністів, створив її друкований орган — газету «Нова доба», в якій опублікував свій лист-маніфест «До класово несвідомої української інтелігенції», сповістивши про перехід на позиції комунізму.
Вереснь 1921 Очолив новостворений комітет допомоги українському студентству в Берліні.
з 1925 В еміграції пише п’єси «Брехня», «Чорна Пантера і Білий Медвідь», «Закон», «Гріх» перекладаються на німецьку мову і з’являються в театрах Німеччини та інших європейських країн. Друкуються і перекладаються його романи «Чесність з собою», «Записки Кирпатого Мефістофеля»…. н
6 березня 1951 Помер Володимир Винниченко, похований у французькому місті Мужен.
Впродовж останніх 25 років свого життя Винниченко прожив у французькому містечку Мужен, біля Канн, у власному невеликому будинку, де займався літературною творчістю і живописом. Понад 20 його полотен зберігаються в Інституті літератури ім. Т. Шевченка НАН України.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: Хронологія

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *