Волтер Ланц біографія

Волтер Бенджамін Ланц (1899 — 1994) — американський карикатурист, мультиплікатор, продюсер і режисер, відомий в основному як творець мультперсонажу Вуді Вудпекера.

Волтер Ланц біографія 

Народився 27 квітня 1899, Нью-Рошелл  (штат Нью-Йорк) в родині італійських іммігрантів.

Ланц зацікавився мистецтвом в ранньому віці, у віці 12 років закінчив курси малювання.

В шістнадцять років він став працювати за камерою у відділі анімації під керівництвом режисера Грегорі Ла Кави. Пізніше він працював в «John R. Bray Studios» над мультсеріалом «Джеррі на роботі» («Jerry on the job»).

У 1924 році Ланц займав чільне місце в студії і став режисером свого першого анімаційного серіалу «Нарядний бовдур».

У 1927 році він їде в Голлівуд, штат Каліфорнія, де короткий час працює з режисером Френком Капра, а потім пише жартівливі сценарії для комедій Мака Сеннета.

У 1928 році Ланц був найнятий Чарльзом Б. Мінцем (Charles B. Mintz) в якості режисера мультсеріалу «Кролик Освальд» для студії «Universal».

У 1929 році Ланц нарешті-таки випустив свій перший мультфільм, «Заворушення на скачках». До 1935 року, після відходу Нолана з компанії, Ланц став незалежним виробником мультфільмів для студії «Universal» і в 1940 році він вів переговори про права власності на персонажі, з якими працював.

Коли Освальд вичерпав свій потенціал, Ланц вирішив, що йому необхідні нові персонажі: Meany, Miny, Mo, Baby-Face Mouse, Snuffy Skunk, dachshund Doxie та інші. Однак, тільки один персонаж, Енді Панда виділявся з усіх інших і незабаром став зіркою сезону років 1939-1940 рр..

У 1940 році Ланц створив відомий персонаж — Вуді Вудпекер (дятел, герой мультфільмів, Universal Pictures.

Гармонійні відносини Ланца з «Universal» були перервані з приходом нових власників, які перейменували студію в «Universal International». Нові господарі наполягали на ліцензуванні та отриманні прав на персонажів Ланца. Він відмовив їм у цьому і пішов з «Universal International», випустивши самостійно 12 мультфільмів через «United Artists». Але фінансові труднощі змусили Ланца закрити студію в 1949 році.

У 1951 році Ланц і «Universal International» все ж прийшли до компромісу, і Ланц відновив роботу. З цих пір Ланц став працювати швидше і гірше, вже не вдаючись до своїх пишних художніх традицій і стилів, якими відрізнялися його роботи 1940-х років.

Під час В’єтнамської війни відвідував і розважав поранених ветеранів в шпиталі.

У 1960-х роках багато кіностудій стали закривати свої відділи анімації. Остаточно Волтер Ланц перестав створювати мультфільми в 1972 році, з того часу «Universal» показувала тільки його старі твори.

Після свого відходу на пенсію Ланц продовжував управляти справами студії, продовжуючи роботу по ліцензуванню інших ЗМІ на показ своїх мультфільмів. Також він продовжував малювати і продавати картини з дятлом Вуді. Крім того, він працював у співпраці з «Маленькою Лігою» («Little League») і ще багатьма молодіжними організаціями.

У 1982 році він подарував 17 творів мистецтва Національному музею американської історії Смітсонівського інституту (Національний музей Смітсонівського інституту американської історії), серед них — дерев’яні модельки дятла Вуді (1941 року).

У 1993 році була заснована спеціальна премія імені Ланца для учнів Каліфорнійського інституту мистецтв у Валенсії.

Помер Уолтер Ланц 22 березня 1994 року від серцевої недостатності в Медичному центрі ім. святого Йосипа в Бербанку, штат Каліфорнія, у віці 94 років.

Автор: Гнатюк У рубриці: Мистецтво

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *