Які тварини хижі?

Повідомлення про хижих тварин допоможе дізнатися які тварини відносяться до хижих.

Які тварини хижі?

Хижаками називають тварин, їжею яким служать інші тварини.

15 сучасних сімейств хижих містять близько 270 видів і поширені вони майже по всьому світу.

Хижі тварини: рись, лев, тигр, лисиця, вовк, гієна, ведмідь, сова, морж, горностай, ірбіс, крокодил, леопард, панда, пума, рись, шакал, ягуар і ін.

Всі вони мають струнке тіло, потужні рухливі і здатні до швидкого бігу кінцівки, невелику голову з короткою мускулистої шиєю. Всі хижі тварини озброєні пристосуваннями для захоплення і вбивства здобичі: гострими кігтями і потужними розвиненими іклами. Особливе значення мають властиві тільки цим звірам чотири корінних зуба, які на відміну від корінних зубів називають хижими. Хижаки полюють, підстерігаючи здобич або переслідуючи її. Для першого способу потрібне маскування, і хижаки в процесі еволюції придбали відповідне забарвлення під колір навколишнього фону.

Хижі тварини приклади

Собачі мають гостру морду, стоячі вуха і довгий пухнастий хвіст. Близько 30 видів, поширених по всій земній кулі, крім Антарктиди. Собачі приносять велику користь, винищуючи гризунів. Це песець, лисиця, вовк

Ведмежі — великі тварини (білий ведмідь — найбільший сучасний хижак) з масивної мордою, потужними лапами і величезними кігтями.

Єнотові — невеликі тварини. Тулуб покритий густим пухнастим хутром, хвіст довгий.

Наступне сімейство хижих ссавців — куницеві. Близько 70 видів. Наземні види (ласки, тхори, куниці, горностай) харчуються ссавцями і птахами. Борсуки риють нори, харчуючись як тваринною, так і рослинною їжею. Видри мають плавальні перетинки і поїдають водних тварин.

Віверових відносяться вже до іншого підряду хижих. Це невеликі стрункі тварини з короткими ногами і довгим хвостом; багато з них по вигляду схожі на куниць. Харчуються дрібними тваринами, іноді горіхами. Мангусти можуть поїдати отруйних змій.

Гієнові включають 4 види собакоподобних тварин. Гієни живуть в Африці, Середній і Південно-Західної Азії, населяючи напівпустелі, степу і савани. Ведуть нічний спосіб життя, харчуються падаллю, лише зрідка нападаючи на живих тварин.

Котоподібні ведуть сутінковий і нічний спосіб життя. Одні види полюють поодинці, інші (наприклад, леви) — групами (прайдами). Лев, тигр, ягуар, пума — хижаки, небезпечні для людини.

Тепер Ви знаєте які бувають хижі тварини та які їх особливості та спосіб життя.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: Зоологія

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *