Заповідники Африки: реферат

загадки про тварин африки українською Географія

Повідомлення про заповідники Африки Ви можете використати, щоб підготуватися до уроку географії.

Заповідники Африки: реферат

Африка настільки унікальний континент, що її всю можна вважати одним великим заповідником. Великий розкид кліматичних поясів створив тут умови для проживання величезної кількості видів не тільки рослин, але і тварин. Від жителів жарких пустель північної Африки, тушканчиків, до представників вічного арктичного холоду пінгвінів, що припливають, на пляжі Південної Африки, – всю цю різноманітність можна побачити, не залишаючи меж африканського континенту.

У 20-му столітті всі країни Африки закінчили боротьбу за свою незалежність. І тоді однією з перших проблем постало питання збереження унікального живого світу. Природу Африки довелося терміново рятувати від величезної кількості браконьєрів, які безжально відстрілювали рідкісних тварин заради наживи. У підсумку 4% площі континенту в даний момент знаходиться під державною охороною.

Найперший заповідник в Африці – Понгола – був організований ще в далекому 1894 році в ПАР. У всіх заповідниках і національних парках, як прийнято називати їх, заборонено будь-яке полювання, ведення лісового господарства і гірничі розробки. Однак для туристів, які приїжджають з усього світу, тут створені всі умови для спостереження за тваринами в дикій природі. Готелі обладнані під будиночки на дереві, щоб було зручно робити рідкісні кадри тварин, які нічого не підозрюють. Є готелі, де в ресторан на сніданок через відкрите вікно до вас може заглянути справжнісінький жираф. Або гуляючи по прилеглій території, ви можете зустріти марабу або фламінго.

Так як західна частина Африки більш густо заселена, людське втручання в природу призвело до вирубок лісу та зменшення місць проживання тварин. Тому велика частина заповідників і парків зосереджена в східній частині, а саме в Кенії і Танзанії.

У заповідниках Африки тварин не тримають у вольєрах. Вони продовжують жити своїм повсякденним життям, а людина не заважає їм. Просто спостерігає і захоплюється. А там є, чого захоплюватися!

Мабуть, найвідоміший національний парк Африки – це Серенгеті. Він розташований на території двох країн природним чином і є місцем найбільшої популяції рожевих фламінго. Красиві птахи гніздяться тут, харчуються особливими рачками, які і дають такий гарний рожевий колір їх оперенню. Якщо дивитися на фламінго з вертольота, це схоже на якусь чарівну картину. Вся вода біля берега озера пофарбована в яскраві кольори призахідного сонця.

Тут же проходить так звана Велика міграція тварин. Щороку в липні-місяці близько 2 мільйонів тварин, переважно антилопи, зебри і газелі, починають масовий рух з території Танзанії в сторону Кенії в парк Масаї Мара, перетинаючи невидимий кордон між державами. Натовпи тварин тікають від дощів і в пошуках нових пасовищ. Такі хижаки, як леви, гієни, дикі собаки і гепарди, переслідують тварин, сподіваючись на випадкову здобич. У річках очікують страшні крокодили. Вдосталь наситившись на нових територіях, антилопи і зебри поступово повертаються по колу на свої домашні території, а на наступний рік все починається спочатку.

У парку Нгоронгоро, також на території Танзанії, збережені унікальні умови життя для великого числа тварин прямо в кратері згаслого вулкана.

Парк Цаво на території Кенії є місцем скупчення великої кількості слонів, Національний парк Найробі біля кенійської столиці цінний популяціями левів і гепардів.

Особливим шиком і удачею вважається зустріч з Великої африканської п’ятіркою: слон, буйвол, лев, носоріг, леопард. Якраз всіх цих тварин можна зустріти в Парку Крюгера, розташованого в ПАР між річками Крокодилова і Лімпопо. Тут водиться дуже рідкісний білий носоріг і ростуть унікальні товсті дерева баобаби. І взагалі в цьому парку мешкає більше видів великих ссавців, ніж в будь-якому іншому парку Африки.

В Уганді існує Національний парк Непрохідний ліс Бвінді. Потрапити туди можна тільки пішки. Тут проживає майже половина всіх гірських горил на землі.

Махали-Маунтинс на заході Танзанії відомий найбільшою популяцією шимпанзе.

У Національному парку Етоша охороняють сотні видів рептилій, птахів і ссавців, в тому числі і зникаючих, таких, як чорні носороги.

У Національному парку Амбоселі можна побачити не тільки слонів, жирафів і левів, а й знамениту гору Кіліманджаро з сніжною шапкою нагорі.

Національний парк Водоспад Вікторія познайомить нас з найбільшим водоспадом Африки.

Всього ж 26 національних парків і заповідників Африки внесені до Списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Оцініть статтю
Додати коментар