Значення Антарктиди

Чому в Антарктиді заборонена господарська діяльність? Яке значення має Антарктида багато хто навіть не уявляють. Значення Антарктиди в житті нашої планети дуже велике.

Чому в Антарктиді заборонена господарська діяльність? Господарська діяльність може спричинити танення снігів, що приведе до природної катастрофи.

Яке значення має Антарктида?

Антарктида є абсолютним потенційним ресурсним резервом людства. І її значення досить велике як для науки, так і в господарському плані.

Наукове значення Антарктиди

Надра материка багаті на корисні копалини — залізну руду, кам’яне вугілля і руду. Також вчені помітили сліди нікелю, міді, цинку, свинцю, гірського кришталю, молібдену, графіту і слюди. Крім того, вона величезне сховище запасів прісної води на Землі.

Дослідники спостерігають за метеорологічними та кліматичними процесами і прийшли до висновку, що самий холодний материк на планеті — це колосальний кліматотвірних чинників для нашої планети. Завдяки вічній мерзлоті, можна дізнатися якою була наша планета тисячі років тому, досить вивчити льодовиковий покрив Антарктиди. У ньому буквально заморожені дані про клімат Землі і складника атмосфери. Вчені довели, що на материку можна знайти воду, яка була заморожена ще в період життя Ісуса Христа.

Господарське значення Антарктиди

Антарктида широко використовується в галузях туризму та рибальства. Незважаючи на те, що материк багатий на вугілля, будувати шахти для видобутку природного ресурсу на ньому заборонено. Основна сфера господарської діяльності на території Антарктиди — активне використання її біоресурсів. Тут займаються китобійним промислом, невеликим промислом тюленів, рибальством, промислом криля.

Сподіваємося, що з цієї статті Ви дізналися яке значення Антарктиди.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: Географія

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *