Актуальність творів Джорджа Орвелла у наш час

Актуальність творів Джорджа Орвелла Твори

Есе на тему “Актуальність творів Джорджа Орвелла у наш час”допоможе відповісти на питання чи актуальні питання роману Джорджа Орвелла «1984» сьогодні та інших творів автора.

Актуальність творів Джорджа Орвелла у наш час

Джордж Орвелл – один з найвидатніших письменників ХХ століття. Його твори, такі як “1984”, “Колгосп тварин” (або “Скотний двір”), є класикою антиутопічної літератури. Інші твори антиутопічного жанру, такі як роман Р. Бредбері «451 градус за Фаренгейтом», роман О. Хакслі «Прекрасний новий світ» та роман А. Азімова «Фундація» також є актуальними і сьогодні. Ці твори попереджають нас про небезпеки авторитаризму, тотальне стеження, пропаганду, розвиток технологій, тероризм, маніпуляції масами та втрату особистості.

У романі “1984” Орвелл демонструє, як тоталітарний режим може використовувати такі методи, як стеження, пропаганду та терор, щоб контролювати людей і знищити їхню особистість.

Головний герой Вінстон живе у суспільстві, де “править” Великий Брат. Держава жорстко контролює населення. Якщо підозрює когось у змові, то їх забирають із товариства. Мені сподобалося, що перша частина – це вступ до книги, нас знайомлять з оточенням. Друга – це історія кохання Вінстона та Джулії. Третя частина показує нам, як Великий Брат “лікує” тих, хто зійшов із “правильного шляху”, а потім розстрілює.

Свобода особистості, свобода думки, свобода слова – це цінності, які є під загрозою в багатьох країнах світу. Наприклад, у Китаї впроваджена система тоталітарного стеження, яка дозволяє уряду контролювати всі аспекти життя людей. У росії пропаганда використовується для того, щоб переконати людей у правильності ідей уряду. У деяких країнах світу, таких як Північна Корея та Іран, застосовується терор для того, щоб залякати людей і змусити їх не думати самостійно.

Інше актуальне питання, порушене в романі “1984”, це питання свободи думки. Орвелл показує, що в тоталітарному суспільстві свобода думки є неможливою. Люди змушені думати і відчувати так, як того вимагає влада.

Сьогодні ми також можемо спостерігати, як свобода думки обмежується в різних країнах світу. Наприклад, у деяких країнах світу заборонено критикувати владу або публічно висловлювати свої політичні погляди. У деяких країнах світу існує система цензури, яка контролює те, що люди можуть читати, дивитися та слухати.

Роман “1984” є попередженням про небезпеки тоталітаризму.  Дуже сильний твір, у якому порушено важливі питання. Особливо актуально читати його зараз, у наші дні.

Ось деякі інші приклади антиутопій про майбутнє:

  • “Світ, де немає кохання” Маргарет Етвуд (1985) – це роман, який зображує суспільство, в якому кохання заборонено.
  • “Дивні дні” Річарда Баха (1962) – це роман, який зображує суспільство, в якому люди живуть в ілюзії щастя.
  • “Острів” Алекса Гарленда (2009) – це фільм, який зображує суспільство, в якому люди вирощуються в лабораторіях і використовуються як джерело органів.
  • “Матриця” Вачовських (1999) – це фільм, який зображує суспільство, в якому люди живуть у симуляції.

Автор твору – KRASOL8

Матеріал надано лише для публікації на сайті dovidka.biz.ua. Копіювання заборонено!

Оцініть статтю
Додати коментар