Чого навчає людство роман “1984” Дж. Оруелла?

Чого навчає людство роман 1984 Твори

Написати твір чи есе на тему: “Чого навчає людство роман “1984” Дж. Оруелла допоможе текст про повчальний зміст цього твору.

Чого навчає людство роман «1984»

    Роман Джорджа Орвелла “1984” – це антиутопія, яка зображує тоталітарне суспільство, в якому влада контролює всі аспекти життя людей. Роман був опублікований в 1949 році, але його актуальність залишається незмінною і в нашому політичному кліматі.

    Більше того, це роман, який провокує на роздуми. Від нас потрібно критично осмислити те, що стверджує Орвелл. Він пропонує нам, сторінка за сторінкою, подумати та переосмислити те, що ми знаємо і як нас змусили це зрозуміти.

   Уявіть собі життя в країні, лідери якої застосовують тоталітарну систему регулювання своїх громадян екстремальними способами. Працювати, їсти, пити, спати, говорити, думати… словом, жити – все це контролюється державою. Будь-який натяк на непослух чи ворожість може бути виявлений різними державними апаратами, такими як “Поліція думки”, телеекран або навіть ваші діти, які без вагань здадуть вас владі. Навіть мова змінена таким чином, що ви не можете виразити себе, оскільки індивідуалізм – це злочин. Минуле контролюється, переписується. Адже хто контролює минуле, той контролює майбутнє, а хто контролює сьогодення, той контролює минуле. Справжньої правди немає. Правда – це те, що каже держава. Чорне – це біле, а біле – це чорне. Навіть 2+2=5, якщо так каже держава. Якщо ви переступите межу, вас уб’ють, але не раніше, ніж затягнуть у «кімнату 101» для тортур та ще сильніших методів контролю над думками. Орвел демонструє разючу трансформацію людини, яка колись була готова боротися і думати, але потрапила в одну з хитромудрих пасток, розставлених Старшим Братом, щоб викрити злочинність.

    Слова Орвелла лякають своїми моторошними паралелями із реальністю. Він показує нам, що ми не такі далекі від “Великого Брата”, як нам здається. 

Отож, автор цього твору вчить нас цінувати свободу, залишатися думаючою та вільною людиною.

Автор твору – KRASOL8

Матеріал надано лише для публікації на сайті dovidka.biz.ua. Копіювання заборонено!

Оцініть статтю
Додати коментар