Андрій Первозванний біографія

Суспільство

Андрій Первозванний біографія українською мовою одного з апостолів Ісуса Христа викладена в цій статті.

Андрій Первозванний біографія коротка

Андрій Первозванний народився в Віфсаїді приблизно в I столітті нашої ери. Він був рідним братом апостола Петра. До того, як він став першим покликаним учнем Ісуса Христа, Андрій займався риболовлею, як і його брат. Своє дитинство він провів в рідному містечку, а досягнувши зрілого віку – перебрався в Капернаум разом з братом. Вони побудували собі будинок і зайнялися риболовлею.

Вперше думка про те, щоб присвятити життя служінню Господу з’явилася у нього в юності. Тоді він відмовився від створення сім’ї, вирішивши зберегти цнотливість для більш високої мети. Одного разу до нього дійшли чутки: Іоанн Предтеча на річці Йордан закликає до щирого покаяння і стверджує, що незабаром прийде Месія. Первозванний кидає будинок, риболовлю і відправляється до річки. Так він став самим близьким і відданим учнем Іоанна.

Одного разу Ісус зустрів Андрія та Петра, звелівши братам піти за ним. Вони послухалися Христа і пішли за ним. Первозванний з Ісусом був досить близький. Саме йому і ще 3 апостолам Месія відкрив долю світу. Після такого одкровення апостол Андрій став ще відданіше служити Христові, йдучи по п’ятах за ним і будучи з ним до кінця його земного життя.

Після воскресіння Ісуса Христа, він, як і інші апостоли удостоїлися дару Святого Духа – вони стали отримали здатність зцілювати, дар пророцтва і можливість вільно говорити на всіх мовах світу.

Після таких дарів апостоли розділили між собою країни, щоб нести народу вчення Христа. Андрію Первозданному за жеребом випали території Пропонтіди, Віфінії, Фракії, Скіфії, Македонії, Фессалії, Ахайя і Еллада. Він ніс свою проповідь, незважаючи на те, що його виганяли з більшості міст, принижували і ображали.

У 70-му році I століття правитель міста Патри Егеат наказав слугам зловити апостола і розіп’яти на хресті. Андрія Первозванного прив’язали до хреста і підвісили. В день його смерті хрест засвітився, і-з під нього забило джерело з чистою водою.

Оцініть статтю
Додати коментар