Англійські пісні для вивчення мови

Англ. мова

Чи можна вивчати англійську мову за допомогою пісень? Таке питання може задати кожен, хто починає вивчати мову. Головний секрет успіху криється в тому, що вивчення англійської мови має приносити вам задоволення, а допомогти в цьому, як не дивно, можуть ваші улюблені пісні.

Ви можете вивчати англійську мову за допомогою пісень – це простий ефективний і метод, який не вимагає ніяких зусиль.

У чому переваги вивчення англійської мови за допомогою пісень?

Вже давно відомо і доведено науковими фактами, наскільки корисна і ефективна музика при вивченні іноземних мов, а особливо в освоєнні граматики, збільшенні словникового запасу і постановці вимови. Крім того, існує так званий “ефект Моцарта”, згідно з яким прослуховування класичної музики стимулює мозкову активність, покращує уважність, зосередженість, пам’ять.

Повсякденна (побутово-розмовна) мова. У більшості популярних пісень багато стійких виразів і фраз. Також дуже важливо, що тексти пісень розраховані на носіїв мови і включають в себе сучасні розмовні обороти.

Знайомство з вимовою англійських слів. Прослуховування пісень знайомить нас з правильною вимовою англійських слів, характерним для англійської мови ритмом, інтонаціями, паузами.

Потрібні слова самі приходять на розум. Багато слів і фраз в піснях часто повторюються, завдяки чому їх дуже легко запам’ятати. Ви, звичайно ж, і самі стикалися з цим – коли та чи інша популярна мелодія звучить в голові знову і знову. Саме цей механізм «нав’язливої мелодії» може надати неоціненну допомогу у вивченні англійської мови, в розучуванні нових слів і фраз за допомогою пісень. І більш того – досить швидко ви виявите, що забути нові слова просто неможливо.

Пісні викликають емоції. Всі ми знаємо, наскільки сильно музика може впливати на наш душевний стан. Вона здатна підняти нам настрій, втішити у скрутну хвилину або навіть поліпшити фізичне самопочуття. А те, що викликає у нас емоції – легко запам’ятовується.

Музика ніколи не набридає. Часто на вивчення англійської мови не вистачає часу. Однак, на те, щоб вивчати англійську, слухаючи пісні, треба не так вже й багато часу. У наше століття смартфонів і MP3-плеєрів слухати музику можна де завгодно – в машині, на кухні, на дачі – і це ніколи не набридне. При цьому ви без жодних зусиль закріпите вже пройдений матеріал.

Занурення в англомовну культуру. Музика і пісні дозволяють краще відчути англійську мову, простежити міжкультурні зв’язки, зрозуміти особливості побудови англійських фраз. Пісні знайомлять нас з тим, як носії англійської мови висловлюють свої емоції, почуття, думки. Крім того, у вас з’являться теми для обговорення з вашими англомовними друзями – це може стосуватися як змісту пісень, так і самих популярних виконавців.

Як вивчати англійську за допомогою пісень: 8 корисних порад

Перш за все, слід вибрати пісні, які найбільш підходять для вивчення англійської мови. Наприклад, не підійдуть:

  • пісні, де багато рідкісних слів
  • маловідомі пісні (в популярних піснях простіша розмовна мова, тому англійську мову краще вивчати саме з їх допомогою, крім того, «хітова» пісня – це хороша тема для бесіди з носіями мови)
  • пісні в швидкому темпі
  • пісні, слова до яких важко знайти

Отже, ось 8 корисних порад з підбору пісень для вивчення англійської мови:

1. Кращі сервіси для пошуку пісень.

Відеохостінги з вільним контентом, такі як YouTube, Vimeo можуть виявитися прекрасною підмогою у вивченні англійської мови. На подібних сервісах багато музичних відеокліпів з субтитрами і словами до пісень.

2. Вибирайте правильні пісні.

Вибирайте пісні з простими текстами – і не дуже складними, і не надто легкими.
Вибирайте те, що вам подобається. Немає сенсу вивчати англійську мову за піснями, які вам не до душі.
Ще один нюанс, на який варто звернути увагу – це наскільки чітко виконавець вимовляє слова. У цьому сенсі, наприклад, хеві-метал навряд чи порадує вас відмінною дикцією (це далеко не зразок для наслідування) і навряд чи варто починати знайомство з англійською з цього музичного жанру.
А ось балади – підійдуть, як не можна краще. У них завжди є сюжет, який легше сприймати, ніж абстрактну лірику. Для новачків гарною підмогою можуть стати дитячі пісні або навіть пісні з диснеївських мультфільмів.
У будь-якому випадку краще починати з поп-музики. У популярних піснях часто співається про любов, повторюються одні й ті ж слова, а значить, їх легше запам’ятати. У якийсь момент ви зрозумієте, що вже пройшли цей рівень і зможете перейти до інших музичних жанрів, щоб розширити свій словниковий запас.

3. Тексти пісень.

Звичайно, було б чудово вчити англійську, просто слухаючи пісні, але насправді потрібен якийсь час, щоб засвоїти нові слова, та й, зрештою, просто розучити текст. Тому краще знайти в інтернеті слова пісні і розучити їх.

4. Розширюйте словниковий запас.

Детально розберіть текст кожної пісні і включіть нові слова в ваш словниковий запас. Це можна зробити за допомогою безкоштовних програм для запам’ятовування слів, де до кожного слова дається відповідна картинка (дидактична картка).

5. Співайте собі на втіху!

Вам не обов’язково бути кращим в світі вокалістом. Просто співайте досить голосно і в ритм з музикою.  Запамятовуйте вимову англійських слів.

6. Не підглядайте в текст.

Незабаром ви виявите, що знаєте пісню практично напам’ять. Це означає, що ви до готові до наступного кроку – до того, щоб співати, не заглядаючи в текст. Можливо, що на цьому етапі, ви також зрозумієте, що слова і фрази з пісні самі відклалися у вас в пам’яті.

7. Повторення з інтервалами.

Не обов’язково зазубрювати пісню так, щоб вона «відскакувала від зубів». Пропрацювавши одну композицію, можна відразу перейти до наступної, а потім повернутися до першої. Це називається “повторення з інтервалами”. Такий метод навіть ефективніше, ніж намагатися завчити все і відразу.

8. Підбирайте пісні відповідно до вже пройденого матеріалу

Мабуть, це одне з найскладніших завдань. Адже з кожною новою піснею все важче дотримуватися балансу між новими словами і з вже освоєних словниковим запасом. Правильне співвідношення повторів і нових слів буде мотивувати вас на те, щоб рухатися далі, і в той же час з максимально можливим ефектом закріпить вже наявні знання.

Отримуйте задоволення! Слухайте щодня пісні англійською мовою і ви будете здивовані, як швидко просунетеся в її вивченні. Давно помічено, що, коли вдається об’єднати приємне з корисним, – наприклад, як в нашому випадку, улюблену музику і вивчення іноземної мови, – то будь-яка справа відбувається як би сама по собі, без будь-яких проблем, даруючи радість і творче задоволення!

Оцініть статтю
Додати коментар