Англійська як засіб міжнародного спілкування

Англ. мова

Курси англійської мови сьогодні досить затребувані. Мабуть кожен з нас задумувався чому англійська мова настільки популярна. А все досить просто – англійською розмовляють в більшості країн, це друга найпопулярніша мова у світі.

Чому школи англійської поширені у всьому світі?

Англійська мова виникла в Великобританії. Постійно зростаюча Британська імперія сприяла поширенню сучасної англійської мови по всьому світу в XVIII-XIX століттях. Саме тому більшість країн, де англійська мова є офіційною, – це колишні британські колонії, в тому числі Канада, Австралія, ПАР і США.

Колоніальна політика сприяла поширенню англійської мови в таких регіонах, як Індія і деяких частинах Африки, де англійською як і раніше розмовляють. Хоча сьогодні хінді – це найбільш поширена мова в Індії, англійська залишається офіційною мовою і часто використовується як в освіті, так і в політиці.

За офіційними даними, всього 12% індусів говорять англійською, багато хто тільки в якості іноземної мови. Однак в країні надзвичайно висока щільність населення, а це означає, що 12% – це більше 100 мільйонів чоловік. В результаті Індія є однією з головних країн за кількістю англомовного населення на планеті.

У XX столітті США стали головною політичною наддержавою. Їх впливу, в поєднанні з голлівудськими фільмами і журналістською роботою Британської радіомовної корпорації (BBC), приписується поширення англійської мови протягом усього століття.

В Україні англійська мова також активно вивчається. Курси англійської мови з носіями мови дають змогу оволодіти мовними навиками за досить короткий термін. Про деталі навчання можна подивитись тут.

В яких країнах англійська мова є державною? 

Англійська вважається офіційною мовою в 67 різних країнах і 27 несуверенних об’єктах.

Англійська, мабуть, найчастіше асоціюється з США і Великобританією, двома найбільшими англомовними країнами. Вважається, що в США проживає близько 230 мільйонів носіїв мови, що робить їх найбільшою англомовною країною, а в Великобританії близько 60 мільйонів носіїв мови.

Незважаючи на наявність двох офіційних мов, Канада займає третє місце за величиною англомовного населення, нараховуючи близько 20 мільйонів носіїв мови, а наступною в списку йде Австралія – ​​близько 17 мільйонів чоловік.

Інші відомі країни світу, де англійська мова є основною мовою: Ірландія, ПАР і Нова Зеландія. У сукупності в цих трьох країнах проживає близько 13 мільйонів людей, рідною мовою для яких є англійська.

Країни, в яких державна мова англійська

В деяких з перелічених країн більше однієї офіційної мови, тому англійська мова не обов’язково найбільш поширена.

Північна Америка:
США,
Канада
Европа:
Великобританія, Ірландія, Мальта
Карибський регіон:
Ямайка,
Барбадос,
Тринідад,
Тобаго,
Багамські острови, Гайана
Океанія:
Австралія,
Нова Зеландія,
Папуа – Нова Гвінея,
Фіджі, Самоа,
Тонга, Соломонові острови,
Мікронезія,
Вануату, Кірибаті
Азія:
Індія,
Пакистан,
Сингапур,
Філіппіни,
Шри-Ланка,
Малайзія
Африка: ПАР,
Нігерія,
Камерун,
Кенія,
Зімбабве,
Гана,
Руанда, Судан, Ботсвана, Ефіопія
Оцініть статтю
Додати коментар