Антуан де Сент-Екзюпері хронологічна таблиця

екзюпері хронологічна таблиця Хронологічна таблиця

Антуан де Сент-Екзюпері хронологічна таблиця життя та творчості допоможе виділити головні дати в біографії французького письменника.

Хронологічна таблиця Антуана де Сент-Экзюпері

29 червня 1900 – народився в Ліоні, у Франції. Рано втратив батька, виховувався матір’ю. Крім нього, в сім’ї було ще четверо дітей. Початкову освіту він здобув у школі братів-християн св. Варфоломія.

1908-1914 – навчався в єзуїтському коледжі Сент-Круа.

1912 – у 12 років він уперше піднявся у повітря літаком, яким керував знаменитий льотчик Габріель Вроблевскі.

1914-1917 Антуан продовжив навчання у коледжі Монгре.

1919 – навчається на архітектурному відділенні Школи мистецтв.

1921 – кидає навчання і вступає до армії. Служив він у Страсбурзькому полку винищувальної авіації. Після успішного складання іспиту, він отримав права військового льотчика.

1922 – отримав звання молодшого лейтенанта.

1923 – в результаті авіакатастрофи отримав серйозну черепно-мозкову травму. Незабаром його комісували до Парижа, де він зайнявся літературною працею. Але сумувати небом він не перестав.

1926 – став пілотом, доставляв пошту на північ Африки. Незабаром його призначили начальником проміжної станції Кап-Джубі, на краю Сахари. Там він написав свій перший роман «Пошта — на Південь».

1930 -опубліковано роман “Нічний політ”, який отримав престижну літературну премію “Фемін”.

1934 – працює в авіакомпанії «Ер Франс», а через рік ще й у видавництві газети «Парі-Суар». Така двоїстість вибору професії зберігалася решту життя.

екзюпері біографія коротко1935 – Екзюпері як кореспондент газети “Ларі Суар” відвідав Радянський Союз.

1939 – отримав престижну нагороду – Велику премію Французької академії і Національну премію США за роман “Планета людей” (1938).

1939 – наступного дня після оголошення Францією війни Німеччини, Сент-Екзюпері з’явився за місцем мобілізації на військовий аеродром і був переведений в авіачастину розвідки. Під час Другої світової війни Екзюпері літав літаком “Блок-174”. Він здійснив кілька бойових вильотів. Виконав чимало завдань з аерофоторозвідки, за що був представлений до нагороди “Військовий хрест”.

1941, червень – після поразки Франції, він переїхав до сестри в неокуповану частину країни, а пізніше виїхав до США.  Там він написав «Військового льотчика» й проводив агітацію за вступ США у війну а Німеччиною.

1943 – опубліковано твір “Маленький принц”. Екзюпері повернувся на фронт і успішно освоїв пілотування “Лайтінг P-38”, нового швидкісного літака.

31 липня 1944 року – Екзюпері вирушив у розвідувальний політ з Борго до Корсики і не повернувся. Обставини смерті письменника тривалий час були незрозумілі. Пізніше було виявлено, що його літак був збитий супротивником.

Цікаві факти про Екзюпері

-Маленький Тоніо (так називали Антуана в сім’ї) був дуже емоційним та сильно прив’язаним до матері. Завдяки їй у хлопчика ще в дитинстві стали розвиватися літературні та музичні здібності – він непогано грав на скрипці.
-Екзюпері зовсім не вмів брехати. При спробі збрехати він червонів і плутав слова. Чудово володів картковими фокусами;
-Антуан Екзюпері пережив 15 авіакатастроф і тричі був на межі загибелі
-Його твір «Маленький принц» перекладено 180 мовами.

Оцініть статтю
Додати коментар

 1. абобус

  дякую

  Відповіcти
 2. Треш

  Дякую

  Відповіcти
 3. піндіе

  дяка

  Відповіcти