Бітлз коротка біографія

бітлз група Музика

Інформація про групу Бітлз розповість про популярну британську рок-групу, яка внесла величезний внесок у популяризацію рок-культури в цілому. Також повідомлення про групу Бітлз можна використовувати під час підготовки до занять.

Бітлз коротка біографія

The Beatles – британська рок-група, була найяскравішим феноменом світової культури 60-х років XX століття. Її заснував навесні в 1956 році 15-ти річний Джон Ленон. Спочатку вона називалася «The Quarrymen».

Учасники групи Бітлз

У «золотий» склад британської рок-групи входили:

  • Джон Леннон (фортепіано, ритм-гітара, вокал),
  • Пол Маккартні (бас-гітара, вокал, фортепіано),
  • Рінго Старр (ударні і вокал),
  • Джордж Харрісон (вокал і соло-гітара).

Коротка інформація про групу Бітлз

Група Битл або, як вона спершу називалася «The Quarrymen», виключно складалася з музикантів-аматорів. Ніхто з них професійно не володів інструментом. Засновник групи, Джон Леннон з самого дитинства співав у церковному хорі і вмів програвати на губній гармошці кілька мелодій.

У 1957 році Пол Маккартні в саду церкви св. Петра в Ліверпулі зустрічає Джона Леннона. Через тиждень він уже був у складі групи, граючи на гітарі. За порадою Маккартні в 1958 році до них приєднався 15-річний гітарист Джордж Харрісон. Музичний ансамбль перейменували в «Jonny and The Moondogs». Здебільшого вони грали рок-н-рол, виконуючи пісні, складені Ленноном і Маккартні, а також американські шлягери.

Склад групи часто змінювався, крім Пола, Джона і Джорджа. Незабаром до них приєднався Стюарт Саткліфф, вставши за бас-гітару. У листопаді 1959 року ансамбль знову перейменували в «The Silver Beatles», після просто в «The Beatles». Через рік Бітлз почали пошуки нового барабанщика, і в колектив прийшов Піт Бест. Такий склад був більш-менш стабільним деякий час. Після успішних гастролей в Гамбурзі, в 1961 році група записує перший студійний запис.

У травні 1962 році знаходить собі продюсера  Джорджа Мартіна, з яким вони підписують контракт. З невідомих причин у цьому році йде Піт Бест, а його місце займає Рінго Старр.

Першою успішною платівкою британської рок-групи була платівка «Love me do». Після її виходу Бітлз визнали найкращою групою Ліверпуля. Після платівки «Please, please me», в жовтні 1963 року почалася справжня манія – «бітломанія». А ось підкорення музичної вершини ансамбль почав зі Швеції. У сiчнi 1964 року Бітлз гастролює в Парижі. Світ був підкорений і «бітломанія» часто переростала в народну істерію.

Останній раз група виступила 29 серпня 1966 року. Надалі була тільки студійна робота. Останньою пластинкою стала платівка «Let it be». Бітлз розпалися в 1970 році. Кожен учасник музичного проекту почав свою сольну кар’єру. Остаточно зруйнувала всі сподівання на возз’єднання легендарної четвірки смерть Джона Ленона в 1980 році, а точніше його вбивство. Але, незважаючи на все це, група не втрачає своєї популярності і любові слухачів.

Альбоми групи Бітлз

За час існування Бітлз продала більше 1 млрд дисків і касет, вони були авторами 18 альбомів (13 офіційних студійних альомов). Найпопулярніші з них: «Revolver», «Magical Mystery Tour», «Let It Be», «Help! »,« With The Beatles »,« Yellow Submarine »,« Beatles for Sale ».

Цікаві факти про Бітлз

Батько Джона Леннона працював на торговому судні, Пола Маккартні – службовцям, Рінго Старра – пекарем, а Джорджа Харрісона був моряком.

Словосполучення «The Beatles» є змішання слів «біт» (beat) та «жуки» (beetle).

The Beatles в 1965 році нагородили орденами Британської імперії. Однак Джон Леннон в 1969 році в знак протесту (він виступав проти підтримки Англії в агресії США у В’єтнамі) повернув свій орден.

The Beatles були першою групою, виступ якої 25 червня 1967 року транслювалося на весь світ через супутник каналом BBC.

Під час гастролей групи в 1961 році в Гамбурзі, учасник колективу Стюарт Саткліфф закохався в фотографа і художницю Астрід Кірхгерр. Їй належить ідея створення легендарних бітловських стрижок. Також вона запропонувала хлопцям замість потертих косух надіти піджаки без комірів. Астрід Кірхгерр провела професійну фотосесію Бітлз в новому іміджі. Заради неї Стюарт Саткліфф залишає групу і залишається з нею в Гамбурзі.

Ще до народження популярного дітища Стіва Джобса, Джон Леннон і Пол Маккартні заснували компанію «Apple» для випуску фільмів і музики.

Сподіваємося, що повідомлення про Бітлз допомогло Вам підготуватися до заняття, і Ви дізналися багато корисної інформації про групу Бітлз.

Оцініть статтю
Додати коментар