Божа корівка опис та розповідь для дітей

комаха сонечко цікаві факти Зоологія

Розповідь про божу корівку (сонечко) для дітей допоможе скласти опис та дізнатися багато нової інформації.

“Божа корівка” розповідь для дітей

Божа корівка опис

Всі знають таку комаху, як сонечко. Кожен з нас тримав цього жука на долоні і з цікавістю перераховував кількість цяток на його спинці.

Божа корівка зовсім невеликий жучок. Розміри сонечка досягають в довжину від 4 до 9 мм. Божу корівку впізнає кожен, адже найчастіше вона пофарбована в червоний колір і усипана чорними цятками. У сонечка опукле, майже круглої форми тіло.

У сонечка маленька і коротка голова, яка нерухомо з’єднана з передньоспинкою. На голові у комахи знаходяться очі і рухливі вусики. Жук сонечко літає за допомогою пари задніх крил. Передні крила сонечка – це жорсткі надкрила, які захищають основні крила в той час, коли вона знаходиться на землі. Божа корівка відмінно літає і крилами робить до 85 помахів в секунду.

Кожен знає, що сонечко виглядає так яскраво, щоб відлякувати хижаків. Крім строкатого забарвлення сонечко також виділяє рідину жовтого кольору з різким специфічним запахом. Ця рідина отруйна і служить захистом від жаб, павуків і інших потенційних ворогів. Свою отруйну рідину жук сонечко виділяє з суглобів в разі небезпеки. Також у разі небезпеки комаха може навіть прикинутися мертвою.

Звичайно, червоне сонечко – це не єдиний вид. Буває жовте сонечко, чорне сонечко і навіть біле сонечко. При цьому найбільш насичене забарвлення мають молоді особини, у більш дорослих воно згодом тьмяніє.

Види сонечок дуже різноманітні. Всі вони мають різну форму, розміри, колір і кількість цяток. Бувають навіть сонечка без цяток. Відомо понад 4000 видів сонечок, які об’єднані в 360 родів і поширені практично у всіх частинах світу.

Найвідомішим і найпоширенішим видом сонечок є семицяткове сонечко. Воно має звичний для нас червоний колір, а назване так, тому що має рівно 7 чорних крапок.

Де живе сонечко?

Божа корівка живе практично скрізь, крім Арктики і Антарктики. Божа корівка живе на деревах, чагарниках і траві в різних куточках планети. Найчастіше сонечко живе в степовій зоні, лісових масивах, горах і садах.

Як живе сонечко?

Божа корівка живе, проявляючи активність з ранньої весни і до пізньої осені. Взимку сонечка ховаються під опалим листям, корою дерев або камінням, де вони залишаються до весни. Але не всі сонечка живуть осіло і залишаються зимувати там, де провели літо. Нерідко, перед настанням холодів, сонечка здійснюють перельоти.

У періоди зимівель і перельотів сонечка, зазвичай не ведуть одиночний спосіб життя, збираються разом. Також масові скупчення цього жука характерні під час шлюбного періоду. Навесні сонечко прокидається дуже рано, коли температура досягає +10 ° С.

Сонечка живуть від 10 до 12 місяців і лише зрідка до 2 років. Тривалість життя сонечка залежить від наявності їжі.

Божа корівка що їсть?

Більшість сонечок є хижаками. Тому що сонечка їдять тлю. У день сонечко з’їдає близько сотні попелиць. Крім цього сонечка їдять листоблошек, щитівок, кліщів і червців. Личинка сонечка також є хижаками. Як сонечко, так і її личинка дуже ненажерливі.

Комаха сонечко у величезних кількостях знищує різних небезпечних шкідників, чим приносить величезну користь сільському господарству.

Звичайно, є і рослиноїдні види сонечок. Такі сонечка харчуються рослинами і завдають шкоди сільському господарству. Рослиноїдні сонечка найбільш поширені в тропіках всіх континентів і субтропіках Південно-Східної Азії.

Божа корівка: розмноження

Шлюбний період у сонечок починається в середині весни, коли комахи вже набралися сил після зимової сплячки або перельоту. У період розмноження самка виділяє особливий секрет, за яким самець знаходить її. Після чого самка відкладає яйця на рослинах. Божа корівка вибирає місце ближче до колоній попелиць, щоб потомство було забезпечене їжею.

Яйця сонечка схожі на загострені зернинки овальної форми і можуть бути пофарбовані в жовтий, оранжевий або білий колір. Самка відкладає їх на нижню сторону листя або стебла рослини. Одна божа корівка може відкласти до 400 яєць, розміщуючи їх невеликими купками. Якщо самка добре харчується, то вона здатна відкласти і до 1 тисячі яєць.

Через пару тижнів з відкладених яєць з’являються строкаті личинки сонечка овальної форми, що мають блакитно-сірий відтінок. Личинка сонечка мають тонкі щетинки на тілі і своєрідний малюнок, який утворений поєднанням помаранчевих, жовтих і білих плям. Вилупившись, личинка сонечка поїдає оболонку свого яйця і загиблі яйця. Коли личинка зміцніє, вона починає знищувати колонії попелиць. У день ненажерлива личинка сонечка з’їдає до 300 попелиць.

У стадії личинки сонечко буде знаходитися близько 4-7 тижнів. Весь цей час личинка сонечка дуже рухлива, адже вона знаходиться в постійному пошуку їжі. Потім личинка сонечка перетворюється в лялечку і прикріплюється до рослини. Розвиваючись, вона починає набувати ознак дорослої комахи. Приблизно через 10 діб з кокона з’являється повністю сформована доросла особина.

Чому божа корівка (сонечко) так називається?

До сих пір залишається загадкою, чому сонечко так називається. Можливо жука так назвали через те, що комаха сонечко здатна виділяти «молоко» – отруйну рідину жовтого кольору, яка відлякує ворогів. А «божою» її можливо прозвали через безневинний характер і допомогу в збереженні врожаю шляхом знищення попелиці.

Божа корівка у всьому світі користується величезною симпатією і повагою. У різних країнах сонечко називається по-різному. У Німеччині, Австрії та Швейцарії сонечко називають «жук Святої Діви Марії». В Англії, США і Австралії – «леді-жук». У країнах Латинської Америки – «корівка Святого Антонія». У Чехії, Словаччині, Білорусії і Україні її називають «сонечко». У деяких країнах на честь сонечка навіть встановлені пам’ятники.

Божа корівка вважається символом удачі, в давнину люди поклонялися цій комасі і боготворили її. Зображення цього жука на одязі або прикрасах вважалися оберегом. У деяких культурах заборонено завдавати шкоди цій комасі, щоб не привернути біду.

Стародавні слов’яни вважали сонечко посланцем богині Сонця. Вважається, що не можна проганяти сонечко, яке сіло на Вас, щоб не злякати удачу. Якщо божа корівка залетіла в будинок, то приносить в нього мир і гармонію. Навіть погоду передбачали з допомогою цього жучка. Ось таку всесвітню любов має ця дивовижна і крихітна комаха з простою назвою сонечко.

Оцініть статтю
Додати коментар