Чи можна гріти їжу в мікрохвильовці?

Поради

що не можна гріти в мікрохвильовцічи можна гріти молоко в мікрохвильовці

Чи можна гріти їжу в мікрохвильовці?

Багато хто відмовляється від використання мікрохвильовок, мотивуючи це тим, що мікрохвилі роблять їжу несмачною, провокують ріст ракових клітин в крові, створюють в молоці канцерогени, руйнують функції травної системи. Але це тільки нічим не доведені мифи.

Тож відповідь на питання чи можна гріти їжу в мікрохвильовці – однозначно ТАК. У мікрохвильовці можна гріти і молоко, і кашу, і суп, і котлети, і багато інших продуктів.

Дитяче харчування в мікрохвильовці краще не гріти. Особливо, кисломолочні продукти, так як їх користь значно зменшиться.

Що не можна гріти в мікрохвильовці?

В мікрохвильовці не можна гріти та готувати наступні продуки:

  • яйця
  • згущене молоко та будь-які продукти в металевій тарі та посуді
  •  гострий перець (в повітря при нагрівання виділяться пекучі речовини)
  • пінопластові контейнері (вони розплавляться під дією температури)
  • одяг
  • пластикові контейнери (при нагріванні пластик може виділяти шкідливі речовини). Якщо Ви використовуєте пластик, то він має бути спеціально для мікрохвильовки
  • фольга

Історія виникнення мікрохвильовки

Приготування їжі стає набагато менш стомлюючим, якщо на кухні є мікрохвильовка: вона гріє, і розморожує, і випікає, і гриль готує, а головне – все це робить зі швидкістю світла і не створює, господаркам, додаткових турбот. Всіма цими чудесами ми зобов’язані американському інженерові Персі Спенсеру, який ще в далекому 1945 році помітив, що СВЧ-випромінювання може нагрівати предмети.

Примітно, що найперша мікрохвильовка (ростом з людину) використовувалася тільки для швидкого розморожування продуктів, а не для приготування їжі, а перша побутова мікрохвильова піч, якою ми знаємо її сьогодні, була представлена ​​світу більше 50 років тому, і попит на цей прилад не падає і сьогодні.

Принцип роботи мікрохвильової печі

Чим незрозуміліше нам якась річ, тим більше неприязні і страху вона викликає. Деяким людям мікрохвильові печі здаються страшними тільки тому, що вони не знають нічого про принцип їх роботи, який не такий вже і складний. Серце будь-СВЧ-печі – магнетрон – джерело випромінювання особливих радіохвиль високої частоти (мікрохвиль), які, в свою чергу, і нагрівають нашу їжу. Точніше, вони роблять так, щоб молекули їжі розганялися і терлися одна об одну, виділяючи тепло. Хоча ці мікрохвилі не володіють ніякими радіоактивними властивостями, мікрохвильовка спроектована таким чином, щоб мікрохвилі не виходили назовні і не обпекли нас: так, наприклад, між пластинами в двері мікрохвильовки є спеціальна багатошарова сітка, яка відображає мікрохвилі назад в піч.

Висновок: якщо ви не будете пхати руки в мікрохвильовку і будете пам’ятати про те, що щодня відчуваючи на собі радіохвилі, які виходять від телефонів, телевізорів і комп’ютерів, ми ніяк від цього не страждаємо, то приготування в мікрохвильовій печі стане зручним способом заощадити час, при цьому зберігаючи корисні властивості продуктів.

Переваги мікрохвильовки

Крім супершвидкості і колосальної багатофункціональності, СВЧ-печі рівномірно і якісно нагрівають їжу, не вимагаючи для цього масла, як у випадку розігрівання їжі на плиті. Мікрохвильовки займають мало місця і оснащені купою різних додаткових опцій, від вертіла до звукової системи оповіщення.

Багато виробників оснащують свої плити стильним дизайном, системою “Захист від дітей”, книгами спеціальних рецептів, нижнім і верхнім грилями, таймером і неймовірною кількістю режимів роботи, які знають, як зробити суп, попкорн або навіть маффіни. Не нехтуйте читанням інструкції вашої мікрохвильовки: там ви знайдете індивідуальні поради по догляду за нею і поради з безпеки.

Корисні поради

Фарфор, кераміка, скло – найкращий посуд для розігріву всього, що тільки можна, в мікрохвильовці. Акуратніше слід бути з порцеляною – на ній не повинно бути малюнків, з поліетиленом і харчовою плівкою – їх потрібно проткнути в декількох місцях перед використанням, і з пластиком – на таких контейнерах обов’язково повинно бути вказано, що вони підходять для мікрохвильовки і зроблені з безпечного матеріалу. До речі, для розігріву хліба і випічки найкраще підійдуть серветки з льону або бавовни.

Пробуйте використовувати мікрохвильову піч нестандартно: наприклад, гріти 15 секунд цитрусові, щоб отримати з них весь сік, або прискорити розм’якшення квасолі, заливши її водою і розігріваючи близько 10 хвилин.

Ніколи, ні за яких умов не намагайтеся зварити в мікрохвильовці яйця в шкаралупі: вибух буде вражаючим, а відтирати піч і найближчі до неї поверхні доведеться дуже довго. Метал і металеві малюнки на посуді, такі, як золота облямівка на посуді або фольга, також не повинні потрапити в мікрохвильову плиту ні в якому разі.

Одноразові пластикові контейнери для перенесення їжі, пластикові пакети і навіть пакети з коричневого папери перед розігрівом слід знімати з продуктів.

Як відмити мікрохвильовку?

Для того щоб мікрохвильовка прослужила вам довше, за нею, як і за будь-яким предметом на кухні, слід особливо ретельно доглядати. Готуйте їжу в закритому посуді для того, щоб уникнути забризкування стінок і дверець печі їжею. Візьміть за правило протирати стінки мікрохвильовки відразу після приготування їжі: використовуйте просту м’яку ганчірочку. Якщо ви розморожували рибу або щось з таким же сильним запахом, спробуйте закип’ятити в мікрохвильовці стакан води зі скибочкою лимона: це допоможе позбутися від запаху.

Для масштабної чистки підійдуть чистячі засоби, призначені спеціально для мікрохвильових печей. Пам’ятайте, що при правильному використанні мікрохвильовка – ваша головна помічниця на кухні.

Оцініть статтю
Додати коментар