Чому джміль смугастий?

Зоологія

Чому джміль смугастий?

Смугасте забарвлення джмеля має захисну роль, це своєрідне маскування. Жовто-чорного смугастого джмеля в польоті над травою або на квітці помітити важче, хижакам які полюють на цих комах.
Для людей таке поєднання жовтого з чорним зазвичай має значення попередження про небезпеку.

До якого ряду комах належить джміль?

Джміль — рід перетинчастокрилих комах надродини бджіл, у багатьох відношеннях близький до медоносних бджіл. Близько 300 видів джмелів мешкають в Північній Євразії, Північній Америці, Північній Африці, а також в горах деяких інших регіонів.

Опис джмеля

Це досить велика та грізна комаха. У природі налічується до 300 різновидів цих комах і 15 підвидів.

Від бджіл джмелі відрізняються тим, що їм не страшні низькі температурні режими. Вони можуть жити в північних широтах. Ці комахи поширені по всьому світу, крім Австралії та Антарктиди.

Між собою у цих комах мало відмінностей (величина і забарвлення смужок). Тіло джмелів покрито густими ворсинками. Навколо кошичків для збору пилку ростуть жорсткі волоски. Джміль має 6 лапок. Їх черевце звисає. Розмір самки – 3 см, а самця – 2,5 см. Тулуб у комахи важкий і товстуватий. Крила прозорі і невеликі. У секунду джміль робить ними 400 помахів. При цьому, щоб злетіти, комасі потрібно розігріти своє тіло до + 30 градусів. У джмелів є вусики, у самців вони довше.

Джмелі живуть сім’ями, де панує ієрархія – матка, робочі особини та самці. У кожної комахи своя роль, яку вона сумлінно виконує. Гнізда джмелі виготовляють їх з моху і воску. У великих гніздах налічується 100-200 особин, рідше до 500 особин. Весь літній сезон самки відкладають запліднені яйця.

Чи корисні джмелі?

Так само як і бджоли, джмелі збирають пилок з рослин. У цьому полягає їх користь для людей і рослинного світу.

Оцініть статтю
Додати коментар