Чому олія не розчиняється у воді?

вода Фізика

Кожен з нас спостерігав що буде якщо змішати олю і воду. А ось чому олія не розчиняється у воді знають не всі.

Чому олія не розчиняється у воді?

Олія збирається на поверхні води, бо легша за воду  ρолії < ρводи,  ρ – густина

Чому олія не змішується з водою?

Існує дві основні причини чому олія і вода ніколи не змішуються, навіть, якщо вони знаходяться в одній ємності. Весь світ навколо нас складається з молекул, і змішання двох речовин повністю залежить від виду та кількості цих молекул.

Перша причина, по якій вода і олія ніколи не змішаються – це те, що вони мають різну кількість молекул, тобто щільність цих речовин різна. Молекули води дуже щільні, їх багато. В одній склянці води більше молекул, ніж всіх зірок на небі. У олії молекул менше, вони з’єднані не так щільно. Це означає, що якщо ми візьмемо однакову кількість води і олії, то в воді молекул буде більше, а в олії менше. Саме через різну щільність вода осяде вниз, а олія підніметься вгору.

Друга причина, по якій ці рідини не змішуються – це полярність. Пам’ятаєш про грозові хмари, в яких є позитивні і негативні заряди? Точно так же і тут. Вода складається з полярних молекул, тобто кожна її молекула з одного боку має позитивний заряд, а з іншого боку – негативний. Раз протилежності притягуються, то і молекули води притягуються один до одного. Молекули олії, навпаки, неполярні, і покриті оболонкою тільки з негативних зарядів. Так як полярні молекули розчиняються тільки в полярних розчинниках, а неполярні молекули – в неполярних, то вода і олія ніяк не можуть змішатися. Їх молекули просто відштовхуються одна від одної.

Ось чому, навіть якщо потрусити стакан, ці дві речовини все одно не змішаються і утворюють два різних шару.

Оцініть статтю
Додати коментар

  1. Герман

    Клас

    Відповіcти
  2. Єва

    Дякую, дуже корисно❤

    Відповіcти