«Чому в морі є перли і мушлі» аналіз + скорочено

«Чому в морі є перли і мушлі» аналіз та скорочено 5 клас

«Чому в морі є перли і мушлі» аналіз твору допоможе визначити, яка тема, ідея, головна думка, композиція та згадати про що міф скорочено.

«Чому в морі є перли і мушлі» аналіз

Автор – невідомий

Жанр – міф

Тема: легенда про виникнення перлів та мушель.

Ідея: роль природи в появі нових творінь.

Легенда прославляє щире кохання двох людей, незалежно від соціального статусу. А засуджує – підлість, непорядність батька, який не думає про щастя доньки, а дивиться лише на матеріальне становище майбутнього чоловіка.

Композиція легенди «Чому в морі є перли і мушлі»

  • Експозиція: кохання багатої дівчини, дочки царя та бідного хлопця.
  • Зав’язка: батько шукає багатого нареченого.
  • Розвиток дії: дівчина на березі моря, бачить золоту черепаху, яка дає їй камінь та голку.
  • Кульмінація: дівчина розбиває камінь та коле голкою палець.
  • Розв’язка: її сльози стають перлинами, а краплі крові – мушлями. Дівчина дала ці перлини хлопцеві, а коли цар побачив багатство та дав згоду на їх весілля.

Реальне та фантастичне у творі «Чому в морі є перли і мушлі»

  • Фантастичною є поява золотої черепахи, яка каже дівчині розбити камінь і голкою вколоти себе.
  • Насправді могла бути історія кохання багатої дівчини і бідного парубка, і батька, який проти цього весілля.

«Чому в морі є перли і мушлі» скорочено

У цій легенді розповідається про кохання дівчини і хлопця, які були різного соціального статусу. Дівчина була заможньою, а хлопець з бідної сім’ї. Молоді хотіли одружитися, але батько, буцім-то й погодився на весілля, але все одно не хотів віддавати доньку за бідного парубка.

Жили собі колись давно дівчина та хлопець, які кохали один одного. Батько дівчини був царем, а хлопець був з бідної родини. Закохані хотіли одружитися.

Батько неймовірно любив свою дочку, бажав їй щастя, тому не хотів віддавати за бідного. Дівчина наче й вмовила батька дати дозвіл на весілля, та він таємно шукував дочці багатого хлопця.

Дівчина чекала весілля, яке батько постійно переносив. Пояснював він це тим, що їй потрібно пошити гарне плаття, підготувати придане.

Згодом дівчина зрозуміла, що батько щось затіяв недобре. Вона пішла на берег моря, щоб подумати над цією ситуацією. Вона знала, що коли батькояк щось захотів, то вже не відступить. Дівчина була готова померти, аби не жити з тим багачем.

Раптом до дівчини випливла величезна золота черепаха і сказала:

— Хто хоче лишити цей світ, то візьміть цей камінь, розбийте його — і там буде голка. То уколіть нею палець. — І викинула такий камінь, який переливався на сонці.

Дівчина легко розбила камінь, тоді взяла голку і вколола нею палець. Їй було боляче, вона заплакала. Її сльози потекли в море і стали перлинами. А кров, яка потрапила в море і стала раковинами. Відтоді в морі є перли і мушлі.

Дівчина зібрала перлини й віднесла їх своєму коханому. Коли батько побачив, яке багатство має хлопець, то вже не опирався і призначив день весілля. Так черепаха допомогла закоханим, а в морі відтоді є перли й мушлі.

“Чому в морі є перли і мушлі” слухати (аудіокнига)

“Чому в морі є перли та мушлі?” план

1. Кохання багатої дівчини та бідняка.
2. Лиха помисли батька.
3. Прощання дівчини.
3. Подарунок черепахи.
3. Голка в камені.
5. Сльози стають перлами.
6. Згода батька на весілля.
Оцініть статтю
Додати коментар