“Чотири сестри” Характеристика Героїв

чотири сестри характеристика героїв 5 клас

“Чотири сестри” характеристика героїв казки Валерія Шевчука допоможе розкрити образи сестер, які уособлюють пори року.

“Чотири сестри” головні герої

  • Сестри: Білокоса (Зима); Зеленокоса (Весна); Синьокоса (Літо), Золотокоса (осінь). Вони люблять одна одну і живуть у злагоді, доки не втручається Чорний Птах.
  • Чорний птах – зловісна істота.
  • Холодні Вітри – піддані Зими, які  викликають холод та віхолу, сніг. Вони виконують накази Зими, створюючи перешкоди для сестер, щоб вони не могли замінити Зиму на троні.

“Чотири сестри” характеристика героїв

Характеристика сестер

Білокоса сестра гарна дівчина, яка уособлює Зиму.  Вона має біле волосся, була доброю і люблячою, але під впливом Чорного Птаха стала похмурою, грубою і недовірливою, викликала холодні бурі та заморожуючи землю. Через довге правління її обличчя потьмяніло, покрилося зморшками, волосс стало сивим, вона стала згорблена. Зима відмовлялася поступитися троном своїм сестрам через страх втратити красу та владу.

Риси характеру: Вона була доброю і дбайливою сестрою, але під впливом Чорного Птаха стала похмурою, грубою і владною.

Зеленокоса сестра гарна дівчина, яка уособлює Весну. Вона має зелене волосся і прекрасну зовнішність. Весна намагається кілька разів вмовити Зиму поступитися троном, проте у неї нічого не виходить.

Риси характеру: добра, чутлива, але також наївна і нерішуча.

“Над головою пишні зелені коси у вінок складалися, чоло було біле і чисте, очі — величезні, і в них мінилося-променилося зелене сяйво, носик тоненький і прямий, а вуста повні й червоні. І цвіло на кожній щоці по яскравому серпику, начебто місяці зійшли з одного й другого боку.”

Синьокоса сестра  гарна дівчина, яка уособлює Літо. Вона має синє волосся. Прагне підтримати Весну і разом з нею намагається переконати Зиму відступити від трону.
Риси характеру: життєрадісна, енергійна, терпляча і наполеглива.

“Літо ступало в яскравих шатах, і там, де проходило воно, зацвітала земля.”

Золотокоса сестра  – гарна дівчина, яка уособлює Осінь. Має золотаве волосся та блискучу сукню. Прийшла до Зими із золотим пірначем, випромінюючи яскраве світло. Її любов, цілеспрямованість та рішучість допомогли переконати Зиму у її неправоті та повернути гармонію.
Риси характеру: дозумна, смілива, рішуча, любляча.
“Одягла вона сукню, ткану із золотих ниток, поверх накинула легкого плаща, на голову вдягла вінка, сплетеного з барвистого листя, а в руку взяла золотий пірнач — палицю із металевим оперенням. “

Характеристика Чорного птаха

Чорний Птах зловісна істота. Він змусив Зиму сумніватися в любові своїх сестер. Підбурює Зиму проти сестер, нашептуючи їй брехню про заздрість і змови. Робить усе аби Зима не дослухалася до Сестер і не бачила своє постаріле відображення у дзеркалі.

Риси характеру: хитрий, підступний, маніпулятивний, злий.

Про що казка “Чотири сестри”?

Розповідь про чотирьох сестер, які правлять світом по черзі, змінюючи одна одну. Кожна з них має свій сезон і свої особливості: Зима (Білокоса), Весна (Зеленокоса), Літо (Синьокоса) і Осінь (Золотокоса). Їхня гармонія руйнується, коли Чорний Птах вводить Зиму в оману, змушуючи її вірити, що сестри заздрять її красі і хочуть її знищити. Зима відмовляється поступитися троном, що приводить до тривалого холоду на Землі. Інші сестри намагаються розбудити Зиму і повернути гармонію. Врешті-решт, завдяки рішучості та любові Осені, Зима усвідомлює свою помилку, і гармонія повертається.

Оцініть статтю
Додати коментар