Чим корисні павуки?

Зоологія

Павуки приносять людям дуже велику користь, за добу одна особина може зловити в свою павутину до 400 шкідливих комах, тому не потрібно руйнувати павутину, якщо вона знаходяться на деревах, парканах і т.д.

Роль павуків дуже висока: в садах, городах, на полях і виноградниках, де вони поїдають ногохвісток, листокруток, клопів-черепашок, попелиць та інших шкідливих комах. Дуже важливо те, що павуки здатні знайти шкідників, як на землі, так і в листі. Особливо зростає значення павуків у весняний період, коли інші хижаки ще відсутні або нечисленні. Павуків не бентежать низькі температури, так як вони стійкі до них.

Павуки, які оселилися в будинках, засмічують стіни наших осель павутиною. Це єдина шкода від цих павукоподібних.

Павуки ненажерливі: кожен павук в день з’їдає не менш, ніж сам важить. Коли полювання особливо вдале, деякі павуки з роду аранеус (і серед них звичайний хрестовик) ловлять в павутину по … 500 комах за добу. Мухи в цьому улові переважають.

На тілі однієї тільки мухи 26 мільйонів мікробів! І таких страшних, від яких люди хворіють на туберкульоз, сибірську виразку, холеру, черевний тиф, дизентерію, різними глистами. Коли літо спекотне, одна муха відтворює дев’ять поколінь собі подібних. І примножиться їх число від кожної одиниці до 5 000 000 000 000 мух! Тільки вороги мух, головним чином павуки, рятують нас від такого кошмару.

Павуки корисні не лише тим, що знищують мух. Яка ще користь від павуків? Вони плетуть павутину. Можна сказати, що від павуків люди навчилися плести пряжу. У 1665 році жінки з ниток павутини справили собі безліч прекрасних стрічок і різних прикрас.

Є павуки, які здатні сплести до трьох – чотирьох кілометрів щільної нитки, в таких міцних павутинах заплутуються навіть птахи. Тубільці, які проживають в Новій Гвінеї, швидко знайшли застосування міцній павутині, павук в зігнутому пруті бамбука плів павутину і виходив відмінний сачок, його люди застосовували в лові риби. Раніше нитки павуків пробували застосовувати і в спорудженні дирижаблів. У сучасному світі такому природному явищу теж знайшли призначення, павутину використовують в оптиці і в приладобудуванні. У народній медицині павутину застосовували як кровоспинний і загоюючий засіб.

Користь від павуків очевидна, можна зробити висновок, людство обов’язково має берегти павукоподібних.

Оцініть статтю
Додати коментар