Давид Рікардо біографія та цікаві факти

Суспільство

Давид Рікардо біографія та цікаві факти з життя англійського економіста, класика політичної економії, послідовника і опонента Адама Сміта викладені в цій статті.

Давид Рікардо біографія українською

Давид Рікардо з’явився на світ 18 квітня 1772 року в португальско-єврейській родині біржового маклера, яка емігрувала з Голландії до Англії перед самим його народженням. До 14-річного віку навчався в місцевій школі, а потім приєднався на Лондонську фондову біржу до свого батька. Він допомагав в біржових і торгових операціях. У 16 років юнак збагнув основи комерції і вже самостійно справлявся з роботою на біржі.

У 21 рік він посварився з батьками і йде з дому. Його мати ніколи з тих пір з ним не розмовляла. Втративши підтримку сім’ї, Давид Рікардо зібрав близько 800 фунтів, досить пристойну суму грошей на той час. А отримав він її завдяки успішній грі на біржі. Тепер майбутній економіст міг самостійно себе забезпечувати без сторонньої допомоги.

Через 5 років Рікардо заробив перші мільйони, а ще через 12 років він кидає роботу біржового маклера. У 38-річному віці мільйонер був великою постаттю в фінансовому світі. Прочитавши книгу «Багатство народів» Адама Сміта, Давид Рікардо в 1799 році зацікавився економікою. І навіть написав економічну замітку.

У 1817 році він закінчив працювати над своєю головною книгою «Початки політичної економії і оподаткування». Через 2 роки Рікардо перестає займатися бізнесом і починає займатися науковими дослідженнями в сфері економічної теорії. Його приймають в члени Палати громад британського парламенту від ірландського виборчого кола. Він виступав за лібералізацію економіки, свободу торгівлі і був проти «хлібних законів».

Давид Рікардо в 1821 році заснував в Англії перший клуб політичної економії. Він помер 11 вересня 1823 роки від вушної інфекції в Глостерширі.

Давид Рікардо основні праці: Початки політичної економії і оподаткування, План установи Національного банку, Висока ціна злитків – доказ знецінення банкнот, Досвід про вплив низьких хлібних цін на прибуток з капіталу.

Давид Рікардо цікаві факти

У 21-річному віці він одружився на Абігайль Делволл, християнці. За цей вчинок батьки вигнали його з дому, так як вважали, що для іудея це неможливо. Незважаючи на таке ставлення батьків до себе, Рікардо прожив з дружиною щасливе життя, у них народилося 8 дітей.
У 1819 році зайнявся самоосвітою: він вивчав математику, фізику, хімію, геологію, мінералогію, літературу і теологію. Економіст влаштував свою лабораторію і зібрав величезну колекцію мінералів.

Почав працювати на біржі з 13 років.

Він єдиний буржуазний економіст в світі, постулати і праці якого не були спростовані Карлом Марксом.

У 25 років став мільйонером.

У батьків Рікардо було 17 дітей.

Оцініть статтю
Додати коментар