Де використовують акумулятори?

Фізика

“Застосування акумуляторів” реферат ї, коротко викладений в цій статті, допоможе Вам підготуватися до заняття.

Де застосувують акумулятори?

Що таке акумулятор?

Акумулятор – це хімічний накопичувач енергії, завдяки його певним реакціям він здатний накопичувати в собі енергію і видавати її назад по мірі необхідності в результаті хімічних реакцій. Хоча більша частина енергії під час цих реакцій втрачається, але нічого з цим поробити не можна. Після винаходу акумулятора енергія стала більш мобільною. Наприклад, телефонний акумулятор хоч і маленького розміру, але прекрасно утримує енергію для її безтурботного використання.

Досвід по створенню акумулятора вперше був проведений в перші роки XIX століття такими вченими як Петров і Ріттер. Внесок у вивчення їх властивостей, вдосконалення і розробку конструкції внесли Ленц, Лачинов, Тверітінов, Бенардос, Яблочков, Гров, Планте. У 1900 році Едісон винайшов акумулятор лужного типу, що набув широкого поширення.

Використання акумулятора в житті людини дуже популярне явище – без них вже складно уявити своє існування. Взяти хоча б мобільний телефон, яким користуються сьогодні абсолютно все на планеті. Оскільки з кожним роком прогрес йде вперед, то і обсяги виробництва зростають разом з ним. У доповіді ми постараємося позначити основні сфери застосування акумуляторів.

Використання акумуляторів в техніці

Акумулятори широко застосовуються для авто та інших видів техніки. Особливо популярні свинцеві пластини на накопичувачах, так як вони покращують енергоподачу і служать досить довго. В автомашинах пріоритетним є акумулятори з кислотним електролітом. Також в техніці використовуються гідравлічні або пневматичні накопичувачі.

На промислових підприємствах встановлюються теплові акумулятори для вирівнювання силового і теплового навантаження у техніці. Завдяки їм їздять тролейбуси, залізничні вагони, електрокари. Акумуляторні батареї оснащують штабелери і навантажувачі.

Крім того, їх часто встановлюють на підйомниках і електровозах, які характеризуються високим запасом механічної міцності і тривалим терміном служби. Вони використовуються для запуску дизеля, старту літакових двигунів і заряду електронних приладів. Адже вони накопичують достатню кількість енергії, щоб «оживити» величезні машини зі сталі.

Використання акумуляторів в побуті

У побуті акумулятори застосовуються не рідше і теж здебільшого в техніці, якою користується людина. Накопичувачі вбудовані в портативні пристрої: нетбуки, ноутбуки, смартфони і мобільні телефони. Також вони використовуються для аварійного освітлення приміщення в тому випадку, коли раптово відключається світло.

Як бачите, акумулятори є невід’ємною частиною нашого життя. Вони всюди, під капотом Вашої машини, на Вашому робочому місці і вдома.

Сподіваємося, що розповідь про застосування акумуляторів допомогла  Вам дізнатися багато корисної інформації. Доповнити інформацію про застосування акумуляторів можна через форму коментарів нижче.

Оцініть статтю
Додати коментар