“Дон Кіхот” характеристика головного героя

дон кіхот характеристика героїв 8клас

“Дон Кіхот” характеристика головного героя роману Сервантеса допоможе розкрити його образ та визначити риси характеру.

“Дон Кіхот” образ головного героя

Ім’я: Бідний ідальго Алонсо Кіхано → мандрівний рицар Дон Кіхот із Ламанчі (щоб уславити свою батьківщину)→ Рицар Сумного Образу → Рицар Левів.

Опис Дон Кіхота – «Літ нашому гідальгові до п’ятдесятка добиралося, статури був міцної, із себе худий, з лиця сухорлявий…»

Захоплення. Полюванням, але «водно читав рицарські романи з таким запалом і захватом, що майже зовсім занедбав не лише полювання, а усяке господарство». Він навіть збожеволів через них, і, вірячи у правдивість описаного, вирішив стати мандрівним лицарем.

Мета мандрівок Дон Кіхота. «Поборювати всілякого роду кривди, наражатися на різні біди й небезпеки, щоб, перебувши їх і подолавши, окрити ймення своє безсмертною славою». Подорож не можна було відкладати, «бо від того світові неабияка могла вчинитися шкода: скільки ще в ньому треба знищити, скільки беззаконня скасувати, скільки сваволі впинити, скільки помилок виправити, скільки повинностей виконати» (розд. II, ч. І).)

Збруя. «Поперед усього вичистив прапрадідну збрую, що вже бозна-відколи занедбана в кутку валялася і добре іржею та цвілизною взялася». «Вирізав з картону такий ніби начілок, примостив до шишака — от тобі і шолом зуповний. …рубонув раз і вдруге, то одним махом знівечив усе, над чим цілий тиждень морочився».

Кінь. «Тоді огледів свою шкапу і, хоч вона в нього була …сама шкіра та кості, визнав, що ні Александрів Буцефал, ані Сідів Баб’єка його коневі не рівня… І назвав нарешті Росинантом, себто Перешкапою. Се ім’я здалось йому благородним і милозвучним, а до того ще й промовистим: бувши передніше шкапою, перетворився б то його кінь у найпершого румака на світі».

Дама серця. «Проста дівчина з сусіднього села, хороша на вроду, що він у неї був деякий час закоханий, хоч вона, здається, про те не знала і не дбала. Звали її Альдонса Лоренсо… Він назвав її Дульсінею Тобоською (бо родом була з Тобоса). Це ім’я здавалось йому доброзвучним, витворним і значливим, до пари тим, що він приклав уже собі й коневі своєму».

ЗброєносецьСанчо Панса (Панса — черево). «Був то чоловік добрий, хоча добра мав, сердега, не гурт, але, як то кажуть, без олії в голові… покинув жінку і дітей і став до сусіда свого за джуру».

Дон Кіхот – це мрійник-ідеаліст: людина зі шляхетними намірами, котра не може втілити в реальне життя, бо не знає, як це зробити. В образі Дон Кіхота узагальнено характерні риси людської природи, які проявляються в різні часи, в різних країнах. Сервантес створив образ глибокого загальнолюдського змісту, що виходить ‘за межі своєї епохи.

Дон Кіхот є символом певних властивостей людського духу, тому й став «вічним образом». Його «вічність» зумовлена тим, що риси літературного характеру Дон Кіхота притаманні людям різних епох.

“Дон Кіхот” характеристика героїв

 • Санчо Панса

Санчо Панса – бідний та довірливий селянин, який повірив в Дон Кіхота і його божевільні ідеї. Дон Кіхот призначив Санчо Пансу своїм зброєносцем. Спочатку, це хитрий і шахраюватий пройдисвіт, але, постійно перебуваючи поруч з Лицарем Сумного Образу, він еволюціонує, і стає чесним, справедливим і шляхетним.

Риси характеру Санчо Панса: наївний, простий, розумний, розсудливий, тверезий, милосердний, людина з народу, реально дивиться на події життя, він носій народної мудрості.

 • Дульсінея Тобосська

Дульсінея Тобосська -дама серця Дона Кіхота, ідеал жінки, вигаданий самим Алонсо Кіхано. Дульсінея – проста дівчина, з сусіднього села, але в уяві Кіхота, вона лицарський ідеал дами серця і втілення краси.

 • Ніколас – цирульник, друг Дон Кіхота, розумний і розсудливий. Він хвилюється за шляхетного лицаря, дає поради, які можуть вберегти Дон Кіхота від нерозважливих вчинків.
 • Антонія – племінниця мандрівного лицаря. Вона любить і поважає Дон Кіхота, очікує його повернення додому. Саме їй він заповідає все своє майно з умовою, що вона отримає його якщо вийде заміж за чоловіка, який не має ніякого відношення до лицарів. Дівчина хвилюється за Дон Кіхота та важко переживає його смерть.
 • Хинес де Пасамонте -разбойник, каторжник, врятований Кіхотом, який вкрав осла у Санчо. Він не здатен на розумні вчинки та подяку.
 • Тереза ​​Панса – дружина Санчо, розсудлива селянка, добродушна жінка. Вона виховує дочку, поки Санчо мандрує.
 • Герцог і герцогиня-втілення гордині в романі, збирачі всіх негативних рис дворянства, які висміює Сервантес.
 • Економка Дон Кіхота – вірна служниця Дон Кіхота. Жінка любить свого мрійливого господаря, а він поважає і цінує свою служницю. Дон Кіхот заповідає виплатити їй гроші, за весь час служби, і крім цього видає їй додаткові кошти на плаття.

“Дон Кіхот” аудіокнига українською (скорочено)

Оцініть статтю
Додати коментар

 1. ваня

  всі в мій ІНСТАГРА _ _ _vanidze_ _ _
  хто з відсе пишіть мені в повідомленя 228

  Відповіcти
 2. Евгеша

  спасибо

  Відповіcти
 3. Богдан

  Дякую вам

  Відповіcти
 4. Діана

  дякую велике!!

  Відповіcти