“Дон Кіхот” образ Санчо Панса

дон кіхот 8клас

“Дон Кіхот” характеристика Санчо Панса з роману Сервантеса наведена в цій статті.

“Дон Кіхот” образ Санчо Панса

Санчо Панса в романі «Дон Кіхот» є зброєносцем головного героя. Він простий селянин, хлібороб, якого заворожили розповіді Дон Кіхота про лицарську славу. На початку твору Санчо Панса – антипод своєму панові. Санчо Панса цікавить лише багатство, він прагне отримати легку наживу від лицарського походу з Дон Кіхотом і навічно забезпечити свою сім’ю – дружину і дітей. А  найбільше Санчо любить поспати і поїсти.

Санчо Панса, на відміну від Дон Кіхота, зовсім не мрійник. Він тверезий, розсудливий, практичний, навіть хитрий. Вигода цікавить Санчо Панса завжди і скрізь. «А ми краще спустимося на землю і будемо ходити по ній ногами» – примовляє він. Як людина, яка твердо стоїть на землі, Санчо Панса намагається відмовити свого пана від безглуздих вчинків. Але навіть розважливий Санчо піддається мрії стати вельможею, графом і губернатором. Ілюзії Дон Кіхота про лицарську слави кружляють голову навіть йому.

З часом Санчо змінюється під впливом безкорисливого Дон Кіхота. Він уже служить Дон Кіхоту не за гроші, які той не в змозі заплатити йому. Санчо жаліє свого пана і глибоко поважає його. Зброєносець виявляє риси, спільні для них з Дон Кіхотом – доброту, чуйність, людяність, чистоту серця. Коли Санчо Панса випадає можливість побути деякий час губернатором острова, то він проявляє себе милосердним правителем, хоче піклуватися про хліборобів і піднімати сільське господарство.

Образ Санчо Панси – це втілення людини з народу, носія народної мудрості, але одночасно простої, наївної людини.

Сервантес “Дон Кіхот” аудіокнига скорочено

Оцініть статтю
Додати коментар