Дон Кіхот і Санчо Панса порівняння

дон кіхот 8клас

Дон Кіхот і Санчо Панса порівняльна характеристика

Дон Кіхот і Санчо Панса – головні герої роману Сервантеса.

Про героїв роману Сервантеса можна впевнено сказати, що вони різні. Вже з першого погляду впадає у вічі різниця у зовнішньому вигляді героїв: Дон Кіхот високий та худий, верхи на коні, а Санчо Панса — маленький, кругленький, верхи на віслюку. Дон Кіхота зображено у динаміці: він підвів руку, ніби хоче закликати нас до чогось, а у правій руці тримає довжелезного списа. Його зброєносець — спокійний і обережний.

На малюнку Пікассо герої зображені гротесково, пародійно. Усього декілька штрихів — і ми бачимо довготелесого Дон Кіхота на своїй шкапі, товстенького Санчо Пансу та маленькі-маленькі, порівняно з героями, вітряки. Можливо, вони такі маленькі через віддаленість від героїв, а можливо, це герої набагато сильніші і вищі, ніж усі перешкоди. 

Дон Кіхот і Санчо Панса характеристика 

Дон КіхотСанчо Панса
Дон Кіхот — бідний ідальго, який зовсім втратив здоровий глузд, без міри начитавшись низькопробних рицарських романів. Вигадавши нове ім’я собі, своїй шкапі, знайшовши кумедні старі обладунки, він вирушає у мандри Іспанією XVII століття, щоб захищати ображених та пригноблених. Його мета благородна і добра, але герой викликає у співвітчизників лише сміх та нерозуміння. Дон Кіхот живе у своєму вигаданому світі рицарства і не хоче бачити реалій сучасного йому життя. Мабуть, через те його добрі наміри часто-густо не допомагають, а лише шкодять людям і йому самому. Дон Кіхот — добрий і справедливий, діяльний та самовідданий. Він не потребує визнання інших, бо абсолютно переконаний у своїй правоті

 

Санчо Панса — бідний селянин, «багатий на дітей і бідний на статки», який погодився мандрувати із Дон Кіхотом у ролі зброєносця. Він — протилежність своєму господареві майже в усьому. Санчо Панса погодився на подорож із Дон Кіхотом лише через обіцянку останнього зробити його губернатором острова, тобто з корисливим мотивів, а не заради ідеї. Санчо не вміє читати й писати, проте є втіленням народної мудрості, яка вчить бути обережним і не наражатися на небезпеку без поважної причини. Так, власне кажучи, Санчо Панса і намагається вчиняти, тим більше, що, порівняно із Дон Кіхотом, він досить боязкий, чого не приховує. Ставши «губернатором», Санчо Панса прагне правити справедливо, як навчав його Дон Кіхот

 

Як впливають герої один на одного?

Дон Кіхот стає обережнішим, враховує реалії життя, всотує «народну мудрість»

 

Санчо Панса захоплений ентузіазмом Дон Кіхота, стає менш корисливим, більш сміливим, справедливим

 

«Дон Кіхот і Санчо Панса — досконале вираження контрасту між ідеалізмом і матеріалізмом, альтруїзмом та егоїзмом, які борються у людській душі. Дон Кіхот і Санча Пансо — втілення вічних поривань людини у вись та її вічної прикутості до землі, вічного контрасту між поетичними захопленнями та прозаїчними буднями людського життя, між великою і безмежною вірою людини та її обмеженою твердістю». (Ф. Бутервек)

«Дон Кіхот — символ віри людини у правду і добро, його вічного прагнення до прекрасного та ідеального, його необхідності переважити тверезий практицизм маси, яку втілює у собі образ Санчо Панси». (Г. Гейне)

«Сервантес утілив нерозлучну пару: змінюються лише костюми. А якщо відволіктися від цих історичних переодягань, то ми повсюди, як у мистецтві, так і у житті, впізнаємо рицаря Сумного Образу та його зброєносця… Дон Кіхот і Санча Панса повторюються. Особистість, що прагне перемогти обмежене теперішнє,— це завжди Дон Кіхот, тоді як маси, що йдуть за нею, є Санчо Панса». (С. Гречанюк, Ю. Борєв (ВЛ № 4, 2004))

Дон КіхотСанчо Панса
Збіднілий гідальгоСоціальний станМалоземельний селянин, простолюдин
«Статури був міцної, із себе худий, з лиця худорлявий…»Зовнішність«Грубе черево й низький зріст, борода…»
Книжкові знання, відірваність від реального життяОсвіченістьНародна мудрість. Що грунтується на життєвому досвіді
Романтичні високі ідеалиЖиттєва позиціяЗдоровий глузд
Жити за рицарськими законами, боротися зі злом, несправедливістюМріяБути губернатором
Безкорисливість, щедрість, щирість, наївність, байдужість до земних благ, енергійність, запальністьРиси характеруСкупість, меркантильність, корисливість, хитрість, лінькуватість, боягузтво, грубість
Мрійник-ідеалістСвітоглядРеаліст-матеріаліст

“Дон Кіхот” аудіокнига (скорочено)

Оцініть статтю
Додати коментар

  1. Девид

    …..Супер просто тема) Все як в творі!

    Відповіcти
  2. Виктор

    Супер! Дуже допомогло але книжки треба читати а недивитися по интернету!

    Відповіcти
    1. Владислав

      Правильно!!! Але розумієш, не всі розуміють зміст цього тексту, тому і дивляться сюди!!!

      Відповіcти
    2. Владислав

      Правильно!!! Але розумієш, не всі розуміють зміст цього тексту, тому і дивляться сюди!!!

      Відповіcти
  3. Дмитрий

    Дякую

    Відповіcти
  4. Аня

    Супер

    Відповіcти
  5. Юлия

    Спасибо,очень помогло…..

    Відповіcти